Michal Kole

Jak se vůbec ve středověku topilo v hradních místnostech, kde přebýval pan Král ?

Ústřední topení nebylo a ohniště uprostřed místnosti to by byla místnost plná oxidu uhelnatého a uhlčitého a ještě by hrozil požár.

Odpovědi
BANAN93

V krbu rozžhavili ocel – ta držela výhřevnost a k ránu z toho ještě vykovali meče

Drap

Většinou otevřeným ohněm v krbech. Měkde už byla kamna. Na některých hradech se topilo i teplovzdušným topením. Teplo se rozvádělo kanály. Nebylo to nic nového, tento systém dokázali využívat už i římané.

Lucijej

Na hradech se topilo krby, které měly rozvody do vícero místostí.

Rocker

Pamatuju si z prohlídky nějakého zámku,že měli něco jako pec,ale přikládalo se z chodby,aby služebnictvo pána nerušilo.