eso123

Jak se vhodně obléci na pohřeb?

Nedávno zemřel spolužák z naší třídy. Příští týden bude pohřeb, kam jsem byl také pozván. Jak bych se tam měl obléci,nyní v létě? Oblek? Je černý, ale takový lehce blištivý… Nebo stačí černá košile ( se slabými stříbrnými proužky)a dlouhé kalhoty k obleku? Na pohřeb jdu poprvé v životě, tudíž úplně zcela nevím co si přesně obléci. Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Alesh

Sice jsem snad nikdy neslyšel, že by se na pohřeb zvalo, ale je jasné, že by ses ho měl zúčastnit. Co se oblečení týče, tak s ohledem na fakt, že nejsi příbuzný, i tvoje oblečení není tak extrémně hlídané, jako u nejbližších pozůstalých. Černá je určitě vhodná, ba přímo žádoucí, oblek, černá kravata, bílá košile s bílým rukávem, černé polobotky, černé ponožky. Jestli se ten oblek lehce blyští, bych neřešil, budeš někde v 10. řadě, vedle tebe nějaký ten týpek ve svetru se určitě taky nejde, takže v klidu.
Doplňuji:
oprava: bílá košile s bílým rukávem = bílá košile s dlouhým rukávem

Další odpovědi
zjentek

do černýho ..a jestli prší, tak stylovej deštník a hlavně bez loga Ikea atp. ..brrr

da ny

Snad trochu napoví:
http://poradna­.pohreb.cz/eti­ka-kondolence/jaka-je-prosim-predepsana-etiketa-ohledne-obleceni
http://cz-pohrebni-sluzba-praha.cz/porad­na/etiketa-pohrbu/

Nechápavé

Černý :D,ale né tepláky,nějakej smoking :D