manon

Jak se ve školách zajišťuje, aby žáci při psaní písemek nečerpali z internetu? To jim seberou mobily?

Doplňuji:
baghira: Možná je nápadnější, ale mnohem rychlejší pro vyhledání čehokoliv a hlavně úplně bezpracný, na rozdíl od taháků, při zpracování kterých žák alespoň jednou látku četl a dělal si výpisky :)

Nejlepší odpověď
quentos

Ve školním řádu stojí, že mobily mají být v průběhu hodin vypnuté.
Nikdo žákům nic nesbírá – jestli má pod lavicí někdo mobil s připojením na internet a chce na něj spoléhat, jde o stejné riziko, jako kdyby používal tahák. Když to projde, tak to projde, když ne, sebere se mu písemka a za pět… zda se pak ještě řeší použití mobilu v hodině jako porušení školního řádu kázeňským postihem, je již individuálně na daném kantorovi.

Další odpovědi
baghira

Zajišťuje se to stejně jako to, aby žáci nečerpali z taháku. On ten mobil vlastně není nic jiného než tahák, akorát proti taháku klasickému je mnohem nápadnější a méně použitelný.

Michal Kole

No mobili mají být vypnuté a v taškách, ale zde má škola problém, v případě, že někdo někomu z tašky ten mobil vyndá.

Zabavovat mobili je dost právně sporná otázka, co kdyby učiteli ten mobil vypadl z ruky a spadl na zem a pak už by se nezapl, tak by ho musel učitel nebo škola zaplatit.

briketka10

nijak, můj synovec si nyní pořídil mobil s netem právě na vejšku
aby moh opisovat :)

huxa

ještě studui, tedy můžu popsat, jak se to zrovna dnes na jistých školách dělá :) někteří učitelé (ti nejhodnější) se nám jen zasmějí a řeknou, že to nemáme zapotřebí. druzí (ti hodní) se nám zasmějou a vezmou tahák-písemku můžeme dopsat a je vše bez problému. třetí typ už je horší, vezme tahák a o stupeň dolů. Pátý typ jsou ještě horší, ti vezmou tahák i písemku a píšou rovnou za pět. šestý typ je ovšem nejhorší, vezmou tahák, nechají dopsát písemku, nekontrolují ji a hned píšou zapět a navíc k tomu poznámku rodičům :)

osobně sem si vždy na angličtinu musel psát taháčky, nesnášel jsem se učení slovíček. Tak jsem si většinu slovíček (30–40) napsal na menší papírek před hodinou a v testu jsem ho ani nepotřeboval-vždy zafungovala krátkodobá paměť :) ovšem spolužák byl trošku víc natvrdlý a vždy si schoval celý sešit (a4) pod lavici a z něho opisoval, po pár marných pokusech mu učitelka vždy před písemkou vzala všechny věci :)

M.

U nás by nebyl občas ani čas to vyhledat.
Navíc jak je psáno dole, u nás mobily většinou zabavují, pokud ho vytáhneme v hodině, natož při písemce.