dmatejek777

Jak se ve filmech točí scény se zbraněmi?

Střílí se slepými náboji, používají se triky?

Nejlepší odpověď
Drap

Střílí se slepými a používají se i triky.

Další odpovědi
led

Ostrá streľba sa vo filme veľmi nepoužíva, je neeefektívna, pretože podľa názoru režisérov nespĺňa ich „diváckorežisérske“ pohľady na streľbu. To čo sa predvádza ako streľba, výbuchy, havárie je starostlivo vypočítané a vytvorené efektovými odborníkmi na požadovaný úkon a zostrihané podľa réžijného zámeru.

fcoop, chabý pokus o vtip.
Aj v tých masových scénach pri vojnových veľkofilmoch za účasti tisícov „bojujúcich“ sa vo všetkých svetových produkciách, včetne Sojuzfilm (SSSR) dbalo na bezpečnosť. To čo vyzerá ako ostrá streľba je dobrá práca filmových pyrotechnikov a asistentmi réžie dobre riadená činnosť jednotlivých zložiek komparzu. Fámy o nešťastiach sú dobrým stymulom pre krvilačných divákov na zvýšenie kreditu filmu (a príjmu peňazí).
Na nebezpečné scény sa používajú kaskadéri – špecialisti pre konkrétnu situáciu. Prirodzene nešťastie sa môže stať, ale väčšinou je to nedodržanie bezpečnosti zraneným (herec odmietne kaskadéra a zraní sa, kaskader podcení riziko).

fcoop

Buď se střílí slepými náboji a používají se triky,nebo také ne a „jede“ se tzv. „natvrdo“.
Takto se kdysi točily válečné velkofilmy v SSSR,ale upustilo se od tohoto pojetí,anžto byla moc veliká spotřeba „matriálu“.
Takže už i tam se dnes střílí slepými náboji a používají se triky.

iceT

Např.v Matrixu,když šel Neo s Trinity osvobodit Moorfea bylo takových triků spousta,třeba že oni vesele stříleli a ani brvou nehli,natož rukou při zpětném rázu,což naprosto nemyslitelné.