Jak se Vam to libi?

Je nedele,cas odpocinku a tady neco na zamysleni od Franka Outlavy. Dej pozor na sve myslenky;stanou se z nich slova.Dej pozor na sva slova;stanou se z nich skutky.Dej pozor na sve skutky;stanou se z nich zvyky.Dej pozor na sve zvyky;stane se z nich charakter.Dej pozor na svuj charakter;stane se Tvym osudem. Je to tak?

Nejlepší odpověď
annas

Tato slova beru jako varování před něčím, např. před závislostí. Či úspěšností?
Říká se, že od myšlenky není daleko k činu, tedy k určitému skutku. Slova můžu zatajit, skutky nikoliv.

Drogová závislost – zkusím jednou, zkustím podruhé, stane se návyk, pravidelným používáním zvyk. Při dlouhodobé závislosti se změní můj charakter… Osud? Bude takový, jaký si zasloužím, pokud nezměním svůj způsob myšlení. Takže se vracím opět na začátek.

Můžeme čekat, že jednotlivé činy či zvyky změní náš život?

Další odpovědi
Bumbes

… Je neděle, čas odpočinku, trávení dobrého oběda a absence hlubokomyslných myšlenek. Takže žádný strach z osudu nemám.

ten který je

To nemá chybu.