jirka F

Jak se vám obecně žije ve vašem městě?

Jste rádi že bydlíte ve městě nebo byste bydleli raději na vesnici.

Ps: Otázka je určená lidem z měst a městysů.

Nejlepší odpověď
redy

Líbí se mi ve městě. 🙂 kde mám svůj byteček.
Ale žiju i na vesnici s babčinou, a je to fajn:-)

Další odpovědi
suaeda

Město i vesnice má své výhody a nevýhody. Ve městě je větší kulturní vyžití, možnost nákupu, pracovní příležitosti a dopravní obslužnost. Na vesnici je naopak větší klid, čisté ovzduší a pěkná příroda. A nevýhody jsou samozřejmě zcela opačné.
Já sám preferuji města o velikosti kolem 100 tis. obyvatel.

zjentek

Tož vede se mi dobře …hlavně Fanynka.

Kelt

Bydlel jsem nějakou dobu v Praze, ale tady, na konci světa, kde končí koleje ,je všude pěkná příroda. Ve městě se dá koupit vše, hlavní jsou potraviny. Spojení do okolí je dobré.

Lamalam

Bydlím v jednom z nejmenších měst v ČR, takže jsem u nás na vesnici spokojená.

Drap

Nelze takto odpovědět. Nejmenší město Třebuz má 74 obyvatel většina vesnic má podstatně více. Bydlím v městyse cca 1400 obyvatel a neměnil bych

Kepler

Mé město nemá ani 30 000 obyvatel, má 4 supermarkety, takže co se týká potravin, koupit se dá všechno. S ostatním zbožím kromě elektro je to horší, prostředí je hezké, upravené. Některé věci ovšem musím kupovat jen v e-shopech. Proti vesnici je vše mnohem lepší.

Usoman

Děčín je super město.

Děčínský okres má ze všech nejvíc lesů, celé naše město je obklopeno lesy. Dále tu nemáme roviny ani krpály, nýbrž majestátní kopcovitou krajinu. Taktéž jsme poslední velké město na Labi, takže vody je tu dost. Máme tu v okolí Pravčickou bránu, České Švýcarsko a ve Hřensku jsou lodičky na říčce Kamenici. Kdykoliv můžeme zajet k Němcům do Drážďan nakoupit kvalitní potraviny.

Jako město je Děčín nádherný. Máme historické centrum a jen na okraji pár průmyslových čtvrtí, takže to tu nevypadá jako v těch hnusech Ústí nad Labem, Teplice a Most. Cikánů je tu normálně.

Srážek tu máme republikový průměr, se sněhem je to však bída nejhorší. Takže tak.

Malina55

Mám ráda své město… Je tu jak hodně přírody tak hodně staveb. Nestěžuju si a neměnila bych.

Lukyn0

Celoročně jsem ve městě (všeobecně alespoň okresním) spokojen, vyhovuje mi vše potřebné „mít u zadku“ bez potřeby být závislý na dojíždění a proto bych ho za vesnici (alespoň zatím) nevyměnil, ale přes léto dávám přednost chatě v přírodě s minimum lidma. :)

anonym

ŽIJU NA VESNICI A JE MI FAJN.

Nuk nuk

Jsem původem z Prahy, ale už docela dlouho bydlím v malém městě. Je pravda, že takový ten shon, chaos, spousta lidí, aut a všeho, na to jsem si odvykla docela rychle. Trochu mi tady chybí určité věci, které v té Praze jsou prostě poruce a tady se kvůli nim musí jet o dvě města dál, ale do Prahy už bych se asi nevracela.
Konkrétně v našem mělstě jsem si zatím moc nezvykla, nebo lépe řečeno, nezakořenila jsem tu, ale to je dáno asi jinými věcmi než velikostí města.

tobby

Jsem rád, že žiju v Praze, ale od jara do podzimu bývám taky rád na chatě, kterou mám v pěkné zahradě nedaleko, a to podle počasí.

jirka F

Tato otázka je jenom názorová.

redy

Názorová jo? Jsem ráda, že bydlím tam, kde bydlím:-DD