briketka10

Jak se Vám líbilo zatmění slunce ??

já ho sledovala přes kousek kinofilmu a
viděla jsem sluníčko,jako zlatý srpeček
byla to nádhera :))

Nejlepší odpověď
gecco

😉
Inu – fyzika…
😉
Já koukal přes disketu.
Doplňuji:
Pro ´mladší´ ročníky doplním…
Disketa, to je takový čtvereček (obal) s kruhem uvnitř.
Lze na to počítačem zapisovat data, ale kapacita je mizivá.
A když ten kruh vytáhnete, lze se skrz něj koukat na hodně svítící objekty (třeba Slunce) – ale pak už není pro použití v počítači vhodný…
😉

Další odpovědi
annas

Pozorovala jsem ve svářečských brýlích hned od začátku, jak narůstal srpeček Měsíce a postupně zakrýval plochu Slunce. Čekám, až Měsíc zakryje zmiňovaných 75 % Slunce.

Je to uchvacující pohled.

arygnoc

v belfaste máme oblačno, ale 9:31 UT (najväčšia fáza zatmenia, v čr to bolo opár minút neskôr), sa mraky rozhrnuli.
mali sme tu dosť cez 90% zakrytého slnka, šero, vtáci stíchli.

paráda, pripomína mi to úplné zatmenie, ktoré som pozoroval v budapešti v roku 1999.
a už je zasa pod mrakom.

;-Q

RyuzakiKate

Jo, nejdřív po skončení přednášky na fakultě přes oboustranné zrcátko jako zelený srpeček a potom před exkurzí přes nějakej asi taky kousek kinofilmu jako oranžový srpeček. Pěkný, pěkný.
Gecco, jsem sice mladší ročník, ale diskety si ještě pamatuju. Aj přetáčení pásky na kazetě pomocí tužky :P

anonym

Pozoroval jsem přes svářečskou kuklu v práci,líbilo se mi to,ale tehdá asi v 98 to bylo mnohem hezčí.

Luxx

nejnáročnější na celém mém pozorování bylo najít doma disketu.. ale podařilo se, tak jsem taky koukala…

midlajs

Me to nenadchlo, prislo mi to prirozene. Ja na to koukala pres svareckou kuklu.

doney gal

Já nevěděl, že nějaké bylo…

WenceslasRe

Čekal jsem víc.. vůbec

postcd

nic moc, nevím jistě přes co je bezpečné koukat, tak jsem radši neriskoval

MirKop

Byla jsem ve škole, učitelky nám přinesly diskety ale psali jsme čtvrtletní práci a já byla ve skluzu, takže jsem nic neviděla.....

talka

Bohužel jsem o to přišla – byla jsem v nemocnici (s chřipkou na infekci, odkud se nesmí vyjít); ale viděla jsem úplné zatmění v Rakousku v r. 1999 – pěkné šero.

briketka10

vzhledem k tomu, že další částečné zatmění
lze pozorovat až v roce 2021 a úplné až 2135,
tak jsem si toto užila, protože toho v roce
2135 se nedožiju :))

gecco

Briketko – nevyhrožuj…
😉
Je to za 20 let – to jsou ´drobné´…
😉

briketka10

nene to v roce 2135 není za dvacet let
přece, ale toho v roce 2021 toho se
dožiju to je za 6 roků :))

gecco

Kruciš, já ´přehlídnul´ „1“…
:-O
No jo – tak toho se nedožiju taky…
😉

briketka10

😁

gagaga

:))
a ja uz myslela, ze gecco veri v dalsi zivoty :))
i kdyz ..
:p

  • iv-

gecco

Ale já věřím v další životy…
Těch ´jinejch´ lidí…
😉

gagaga

ja uz v ne jenom " doufam " :)