Pokročilý

Jak se vám líbí tyto mé citáty?

Vymyslel jsem si pár citátů, tak bych prosil jejich kritiku a zhodnocení kupříkladu, co se vám z toho líbí a co ne. (A jen kritizujte, jsem mladý, nezkušený a potřebuji se poučit)

zde tedy jsou:
mapafius:
Každý problém je nový úkol, nová zkouška a nová moudrost, nesmutněme tedy že máme problémy ale radujme se.

Chyby jsou zbytečné jedině tehdy, když se z nich nepoučíme

1 chyba cenější než 1000 správně tiplých možností.

Strež se génie aby ses nestal hlupákem místo mudrcem, věz idiote že máš stejné šance moudrosti dosáhnout a vzájemně se podporujte.

mapafius:
Moudrust je rovnováha citu a rozumu, víry a poznání, odvahy a opatrnosti, sebevědomí a poznání svých hranic, zkušenosti a pocitu, naděje, spontánosti a plánování. Moudrost k nám může přistoupit, jen když máme mysl čistou, bez předsudků a otevřenou. Moudrý nikdy nenazve nic pitomostí beze smyslu, nýbrž hledá smysl tam, kde vypadá jak nesmysl, ale zároveň ví, kdy smysl zkrátka není podstatný.

mapafius:
Moudrý ví, že lásce neporučí.

mapafius:
Radujme se, že nás Bůh trestá, znamená to totiž, že na nás nezapoměl ba co víc že nás miluje. Boží trest nikdy neublíží, vždy ale pomůže.

mapafius:
Celý vesmír nemohl vyplynout z jednoho samotného počinu, na to jsou třeba alespoň dva protože jen tak vznikne reakce, tedy náš vesmír.

mapafius:
Každá jednotlivost v sobě nese celou informaci o všem ve vesmíru, jakou si stopu skutečnosti, jen my v ní neumíme čísti.

mapafius:
vše je stejně důležité, protože když se ztratí jakákoliv jednotlivost, celek se celý změní.

Doplňuji:
quentos: ano, všimnul jsem si již, že moje myšlenky se mnohokrát shodují s názory jiných lidí a pak asi bych tu měl uvést, že ten dlouhý citát o moudrosti byl vlastně rozšířením jednoho citátu, který jsem někdy slyšel s přesným zněním: "Moudrost je rovnováha rozumu a citu."

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

zajímavé, moudré, některé už nezávisle na Tobě už jinými slovy formovali jiní. Ovšem pokud bys jich nashromáždil víc a publikoval, neodpustím si menší připomínku, že správné pasivní adjektivum od "tipnout" v příslušném tvaru je TIPNUTÝCH
Doplňuji:
*jedno "už" si odmyslete ;{)

Další odpovědi:

Zlatý

já bych řekla že jsou dosti moudré a do sebe něco maj

Pokročilý

Jo mě se to docela líbí.

Bronzový

To jsou krásná moudra.Na oplátku jedno přidám:,,Lepší mlčet a být podezříván že jsi hloupý,než promluvit a vyvrátit tím všechny pochybnosti,,.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.