Conchus

Jak se vám líbí naše politická scéna?

Co kdyby nebyly partaje a poslanci do sněmovny by byli vybíráni pomocí generátoru pseudonáhodných čísel a odtud vláda odborníků výběrovým řízením? Co kdyby se zrušil senát? Co kdybychom měli za presidenta „fešáka“, který by chodil jen representovat? Víte, že bychom ušetřili cca 3 – 12 miliard ročně?
Doplňuji:
? ?

Nejlepší odpověď
Tlaky

Co navrhuješ je stejnej nesmysl jakoto,že by mohla být politika někdy slušná.Jedině mě napadá,kdyby se politici měnili tak rychle,až by se vystřídal celej národ a všichni by si nakradli,tak by se to možná zlepšilo. Možná.

Další odpovědi
Drap

Už dávno se mi vůbec nelíbí. Ale tvoje řešení je jen utopie. Takhle to ještě nikde nikdy nefungovalo a fungovat nebude. Říká se kdypy byly v pr..li ryby, nebylo by rybníka, ........

anonym

Conchusi, ale to jsou samá: Co kdyby? Tak to nám nepomůže určitě. Politická scéna se mi nelíbí a zatím jsem nepřišla ani na způsob, jak by se musela začít chovat, aby se mi líbila.
Ušetřili bychom také třeba díky tomu, kdyby se zbytečně neprohrávaly kauzy u mezinárodního soudu, kdyby se nepodvádělo při výběrových řízeních, kdyby si tu každý čičmunda, který si jen z dálky čichne k politice, nechtěl okamžitě „namastit kapsu“ (nejraději všechny kapsy i pro celou rodinu), kdyby byl zrušen zákon o insolvenci (protože i tyhle ztráty jdou z našich peněz – ať přímo, nebo nepřímo). Našlo by se toho hodně, co by se dalo udělat. V první řadě by se muselo konečně začít s respektováním a dodržováním zákonů. Nemáme jich málo a rozhodně nejsou špatné.
Jak bys chtěl respektu dosáhnout, když i na Odpovědích.cz je řada registrovaných, kteří nejsou schopni pochopit, že pravidla tu nejsou „pro srandu“, ale proto, aby se respektovala? Mnozí si je ani nikdy nepřečtou.

anonym

O politiku se nezajímám, jen to tak občas zahlídnu na idnes nebo v televizi. A pořád vidím jen samé negativa. Támhle přišli na nějaké machinace, támhle bylo něco předražený a tam zase zmizelo z veřejného rozpočtu tolik a tolik… Žádná dobrá zpráva. Lidi se tlačí do politiky hlavně kvůli prachům, to je bez diskuzí. Takže všem politikům bych dal 18 tis. čistého + nějaké prémie, pokud by si to zasloužili. Senát bych zrušil úplně a celkový počet poslanců bych razantně zredukoval. Tolik jich tam chrápat a hrát hry na noťasech nemusí. Imunita by samozřejmě také neexistovala, takže by už byla nějaká zodpovědnost. Za prezidenta bych vybal nějakého mladého nestraníka, ekonoma, který dobře ovládá jazyky a má dobré jméno ve světě.
Doplňuji:
Stačí se podívat na záznam ze sněmovny. To je horší jak na základce.

anonym

Naši politickou scénu neznám, tak ji nemohu soudit.
Doplňuji:
Ale jsem se životem velmi spokojena a více nepotřebuji. Není nic na co bych si měla stěžovat. O politiku se nezajímám – jsem ráda, že vím kdo je prezidentem, ale ostatní funkce jdou naprosto mimo mě. Ještě abych si stěžovala, když je u nás nádherně.