Pájo

Jak se vám líbí Jančurova (vyčůraná) snaha profitovat na výdělečných trasách (RegioJet – vlaky Student Agency)?

Doplňuji:
Nač tolik emocí, dokrtore?
Otázky jsou od toho, aby se na ně hledaly a dávaly odpovědi.
Ani tato, ani jiná otázka nemá nic společného s mým skóre nebo s tím, jak jsem tu dlouho zaregistrován!
Přiznejte si, že jste to trochu přehnal.
Stačilo napsat, Jančura je borec, jeho postup není vyčůraný… a měl jste vystaráno.
Nazdar..

Nejlepší odpověď
mosoj

Na otázce samotné by nebylo nic zvláštního, kdyby tam nebylo to „vyčůraná“.
Jestli je něco vyčůraného a co je horší závistivého, tak je to naše povaha.

Ano vyhovuje mně to.
Ještě těsně před zprovozněním tras se mu v některých médiích tendenční pisálci vysmívali, že má zrenovované staré vlaky se kterými si ČD nevěděli rady !!! Raději ulehčí Rakousku o podobné vlaky.
Jak je vidět pasažérům to nevadilo. Many jsou many !
Doplňuji:
Je vidět že část našeho národa ještě nepochopila co pro něj znamená konkurence.

On snad platí také nějaký pronájem trati, tak jako majitelé družstevního bytu platí fond oprav, takže na opravy a údržbu určitě přispívá.

Další odpovědi
anonym

Tržní mechanismy jsou prosté, stejně jako tvá podbízivá a jízlivá otázka připomínající praktiky bulváru neřku-li lobismus státního nenasytného molocha a monopolu.
Asi zapomínáš, že už před 7 lety nabízel smlouvy krajským hejtmanům a to bez nároků na státní dotace a byl přesto odmítnut. V autobusové dopravě si obhájil své postavení a je to borec, který se vzbouřil proti korupci. Ve světě by mu fandili, v Česku holt závidí a pomlouvají (zdá se, že včetně tebe).
Jen jeho zásluhou, ČD obratem zlevnily své předražené jízdné na této trati.
V Evropě je konkurence v dopravě běžná a je je ve prospěch cestujících.
P.S. Tyto stránky mají sloužit nejen poučení, ale i korekcím vlastní objektivity.
Tys tu dnes 30 dní, ale tvé skóre pod 50% nesvědčí o tom, se že lidský druh zdokonaluje díky poučení z vlastních chyb.

arygnoc

má recht.

baghira

Na tom, čemu říkáš „výdělečná trasa“ vykazují ČD dlouhodobě ztrátu. A Jančura má zájem i o řadu dalších tratí, na Slovensku třeba jezdí lokálku Bratislava – Dunajská Streda (myslím).
Jeho snaha se mi rozhodně líbí.

hanulka11

myslím, že je dobrej , nebojí se zariskovat a vychází mu to
Doplňuji:
Ono totiž bežný čecháček dnes závidí těm úspěšným…to je přeci známo, ne?

Pup12345

On chtěl provozovat i regionální tratě a krajská zastupitelství to rychle podepsala s ČD na 10 roků. To je podplacené – vyčůrané.

Wang

Nepoložil to zas tak blbě..

Ano.
Když se postupně vyřeší, jak se bude financovat údržba kolejí a obnova tratí.
A je jasný, že teď má i SA ceny nasazené nízko, do doby, než se uchytí…pak to zase více či méně zvedne.

anonym

rikate tu nesmysly, ceske drahy jsou udajne ztratove na vsech spojich a ze STATNI KASY se jim dotuji i vlaky tridy intercity jinymi slovy ceske drahy jsou zoufale neefektivni a jsem jedine pro aby tu zakazku dostal nekdo kdo na nich bude ziskovy i bez mnoha set milionovych statnich dotaci.

Pájo

Pokud jsou ČD ztrátové všude, už drží mluvidla.. díky za info.

Pájo

To, že platí nájem za trať víte jistě nebo to je JEN SNAD?
/neútočím a !nezávidím!, zajímá mě to, na podržení monopolu Českým drahám se nedá nic říci.. a že to vořou, kde můžou… ale to si opravdu myslíte, že je tak snadné přijít na železnici – státem vybudovanou – vybrat si trať a ty s půjčenými vlaky provozovat? Trasu Komárno – Dunajská Streda – Bratislava lze považovat za lokálkovou a bezvýznamnou?

Pájo

Jasně, to slovo „vyčůraná“ tam nemělo být, probouzí zbytečné emoce a ponouká k absurdním a manipulativním závěrům …