Jak se vám četl „Pán prstenů“?

„Pán prstenů“ je jako fantasy archetyp svého žánru a nepochybuji o tom. Řekl jsem si, že bych si tedy mohl přečíst knihu, což byl docela šok. To, že se příběh oproti filmu těžce liší, mi nevadí. Co ale moc nerozdýchám, je dětinskost a strašná pohádkovost některých částí v knize, kterou moc nedokážu přejít. Zajímalo by mě jestli vám to při čtení také vadilo, nebo jste kvůli tomu knihu opustili jako já, či nikoli.

Odpovědi
dubraro

Pána prstenů psal autor asi 20 let, po částech, na přeskáčku, a původně skutečně jako pohádku.
Co se týče obtížnosti četby, je to ještě nic proti knize Silmarillion.

Mravenec

Já bohužel čtu jen klasickou vyšší literaturu.

xxx3

četl se dobře, pohádkovost je patrně věcí názoru (v tomto ohledu je daleko „pohádkovější“ Hobbit), k žánru fantasy to do jisté míry patří. Neřekl bych, že se kniha „těžce“ liší od filmu, to tedy existují mnohem radikálnějji přepracované filmové verze slavných knih.

iceT

Celkem dobře, až na ten jakoby starobylý styl vyprávění.