Hakunamatata

Jak se v těle zpracovává hořčík?

Co způsobuje jeho nedostatek?

Nejlepší odpověď
www

Zpracovává se stejně jako ostatní stopové prvky a nedostatek způsobuje především nevyvážená strava.
U pacientů s diabetes odbourávají magnesium zase léky na diabetes.
Zkušenost s tím druhým případem

Další odpovědi
arygnoc

je dôležitý pre správnu činnosť svalov a nervov (mierni podráždenosť a nervozitu), ale i pre uvoľňovanie energie z glukózy a pre správnu stavbu kostí.

Jeho nedostatok sa prejavuje podráždenosťou, nespavosťou, náladovosťou, zlým trávením, búšením srdca alebo arytmiami. Môže vyvolať tiež depresie, prípadne záchvat astmy.