Dazma

Jak se v němčině řekne základní škola?

Je v němčině nějaký speciální výraz pro základní školu v Česku (9 letá školní docházka)? Píši slohovou práci do němčiny a nevím jaké slovo mám pro naši základní školu použít. Totiž výraz Grundschule je první stupeň základní školy- třída 1 až 4 a Hauptschule je druhý stupeň základní školy- třída 5 až 9/10. Děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
kropitko

No já si myslím, že první stupeň je Primarschule,,Grun­dschule bude základní škola a Hauptschule jsem si vždy myslela, že je střední,,,

Další odpovědi
anonym

Hauptschule je do 5 tridy pro vsechny. Od 5 tridy se deli podle prospechu na : Gymnasium , Realschule a ti nejslabsi zustavaji v Hauptschule.

  • iv-

kropitko

No já si myslím, že první stupeň je Primarschule,,Grun­dschule bude základní škola a Hauptschule jsem si vždy myslela, že je střední,,,