Jak se v minulosti léčili lidé?

Potřebovala bych vědět, jak se v minulosti léčili lidé, co používali doktoři za nástroje,…atd.

Nejlepší odpověď
Retko

V minulosti prece meli carodeje a carodejky. Jo a nastroje? Kouzelne hulky :)

Ted urcite dostanu cervenou, viď?

Další odpovědi
Nuk nuk

Ono záleží především kde. V Evropě se používaly často bylinky – bylinné čaje, zábaly, masti.

Klarisa

Myslím si,že léčili doktoři v minulosti tím,že jim pustili žilou a někdy to pomáhalo.Nástroje používali např.kleště na trhání zubů-zuby vytrhával kovář.