Alice.

Jak se v historii mění názor křesťanů/křes­ťanství na starý zákon? + příklady, prosím

ta anketa je vedlejší, ale je li je možné vybrat, budiž tak učiněno! pokud je pitomá, budiž ignorována.
Doplňuji:
ocko:
dík za snahu, ale není to odpověď na moji otázku, ale názor je to velice tolerantní, takže určitě pár palců nahoru dostaneš

Odpovědi
Tomaash.cz

nevím, ale chci se zúčastnit ankety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Roman71

jiná odpověď

Starý zákon je nedílná součást Bible a obsahuje praktické rady i pravdivé (ověřitelné) informace lidské historie. Starý zákon je užitečný.
Tolik můj křesťanský názor :)

Zdroj: http://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/102010096?q­=Star%C3%BD+z%C3%A1kon&p­=par

anonym

jiná odpověď

Doplňuji:
Co nelze dokázat, to se nedá ani popřít. Řekla bych, že v této oblasti se lidstvo příliš neposunulo dopředu.
Věřícím byl předložen příběh o stvoření světa. Nějakým způsobem bylo zapotřebí tuto prázdnotu v informacích zaplnit. Docela se hodil příběh vzniklý na základě informací přenášených z generace na generaci nejdříve ústně a potom zaznamenaných písemně. Je to příběh pro „věřící“, tedy pro ty, kdo věřit chtějí. Nemyslím si, že lidé popírají starý zákon nebo jej chápou negativněji. Jde jen o to, zda chtějí věřit v Boha, nebo v cokoliv jiného, nebo naopak věří jen materiálnímu způsobu života a veškeré duchovní záležitosti popírají. Velmi chválihodné je, že dnes si každý jednotlivec může sám rozhodnout v co, komu a jak chce věřit.
Anketa vůbec špatná není. Poslední možnost mne skutečně pobavila.

Alice.

Eklesia vs. Synagoga – Nový vs. Starý zákon

http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/e/e4/Notre-Dame,_Strasbou­rg,_south_por­tal.JPG

http://upload­s4.wikipaintin­gs.org/images/kon­rad-witz/ecclesia-1440.jpg
http://www.gwic­k.ch/Perspe/Pic­tures/BildDepot/wit­z11.jpg

anonym

Alice, o palce mi skutečně nejde a toho, že konkrátně v tomto případě jsem neodpověděla přesně na Tvůj dotaz si jsem od jeho napsání vědoma. Nemám žádný příklad změny postojů lidstva vůči starému zákonu. Hodně jsem o tom přemýšlela, ale na rozdíl od něktrerých historiků nezastávám názor, že v některých obdobích byli lidé tmářští, nevědomí a hloupí. Dokonce si myslím, že vzdělanost na tom nermá žádný podstatný vliv a že takto „nevědomí“ lidé jsou i dnes, a to v rozporu s tím, že mají k dispozici nepřeberné množství informací. Vždyť se podívej na schopnost používat dostupné informace jenom na této stránce. Kolik lidí použije google na místo toho, aby sem vložili naprosto triviální dotaz, a to ještě tak 20 krát zopakovaný?
Tvůj dotaz je pro změnu pro zdejší poradnu dotazem, který vyžaduje dost pečlivé studium historie a svým pojetím tedy také poněkud vybočuje ze zaměření poradny. A to jsem chtěla svou odpovědí naznačit.