Jak se v ČR vyrábějí kolejnice?

A taky kde? Má to na starost vedení ČD, které někomu zadá zakázku na určitý počet metrů kolejnic?

Nejlepší odpověď
Drap

Vyrábějí se válcováním, stejně jako všude ve světě. Vyrábějí je válcovny. Nevím, zda se ještě někde u nás vyrábí Myslím , že se nakupují ze zahraničí.

Další odpovědi
isteron

V minulosti to boli Válcovne a železiarne Třinec.Neviem či ešte existujú,ináč už existujú aj možnosti voľného obchodu. Železnica si musí koľajnice objednávať ako iný materiál.

Lamalam

Vyrábějí se válcováním, namáhané části u výhybek se vyrábějí kováním. V minulosti se u nás vyráběly leckde, např. ve válcovnách Chomutov nebo v Poldi Kladno. Dnes se vyrábějí jenom v Třinci.