Mofli

Jak se v češtině vyslovuje Hollywood?

Dobrý den, nejsem Čech, podle slovníku by se v češtině mělo vyslovovat holivút, myslím, že jsem to i tak slyšel. Teď jsem se díval na dokument, kde vyslovují halivút. Sorry, jsem puntičkář, proto ta otázka. Jak rodí mluvčí vyslovují neafektovaně Hollywood? děkuji.

Nejlepší odpověď
www

Většinou slyším a také vyslovuji ‚halyvúd‘.

Další odpovědi
Slecna 007

V češtině se vyslovuje stejně jako v angličtině. Záleží na přízvuku, pro který se mluvčí rozhodne. Hodně lidí používá Halyvůd (z US angličtiny), ale mělo by to znít jako Houlyvůd, tedy málo znělé něco mezi o – u – a.

Radomír.cz

Holyvůd

barkaška

myslím že „HOLYVŮD“

DoctorWho

Holyvůd je Hollywood..
Ve filmech to je hodně třeba jako „den padlých“ nebo „noc strašidel“..