Valíček

Jak se určuje plat u kumulované pracovní pozice?

Odpovědi
jmhad

Na tohle tabulky nejsou.To záleží na zaměstnavateli,kam takovou činnost zařadí. Dříve bylo určeno,že se bere plat té profese,která převládá nebo která je pro zaměstnance výhodnější.Možná,že to dnes ještě někde aplikují,ale pravděpodobně bude záležet na dohodě /a ochotě/ mezi zaměstnavatelem a pracovníkem v duchu výše uvedeného logického pravidla,kdy jeho druhá polovina bude asi platit v případě,že je o pracovníka zájem ze strany zaměstnavatele.
Doplňuji:
V této souvislosti bych chtěl připomenout málo známé „Nařízení vlády 267/2006“ o minimální mzdě,které tuto stanoví podle kvalifikačních tříd.Prodavač=8900,kuc­hař, číšník 9800,zámečník 10800 atd.Takže kuchař nemůže dostávat jen 8000,tedy padesátku na hodinu.Už na to začínají být kontroly z ÚP a musí se doplácet.

anonym

Dohodou.

ivzez

Zaměstnavatel musí dodržovat zaručenou minimální mzdu. U kumulované funkce musí mzda odpovídat nejtěžší práci, kterou zaměstnavatel po zaměstnanci požaduje.