nikeroska

Jak se určuje důraz na slově v angličtině?

Na zápočtu se objevilo cvičení s kde se měl klást důraz na slabiky (nebo co to bylo) při výslovnosti, měla jsem to celé špatně (zápočet jsem neudělala jen kvůli té kravině). Prosím poraďte ;) děkuju moc
Doplňuji:
Já se s tím taky setkala poprvé asi před půl rokem, když jsem začala mít angličtinu na vš, ale prý je to úplně normální… Je to totální kravina!!

Nejlepší odpověď
quentos

myslíte přízvuk? tak ten je bohužel na rozdíl od češtiny nepravidelný, pokaždé jinak :{/> většinou sice je na lichých slabikách jako v češtině, ale u sloves nikoli (zejména začínají-li předponou, je hlavní přízvuk až na druhé slabice…). K pravidlu lichých slabik (mimo slovesa) existuje spousta výjimek, např. u slova CHARISMA je hlavní přízvuk až na druhé slabice, a vymyslet se to nedá, to se musí slyšet nebo najít ve slovníku :{/>
Doplňuji:
SonsyMite: to byste se divil, leckdy se liší podstatné jméno a sloveso, psané a vyslovované úplně stejně, právě jenom tím přízvukem.

Další odpovědi
SonsyMite

Oněčem takovém jsem ještě neslyšel. Zajisté je to jedna z věcí, která se v Česku v Angličtině pokládá za důležitou ale Angličan by v životě nic takového neřekl. Ten prostě „nahází“ slova za sebou jak mu to pasuje.

quentos

kravina to není, pravidelným přízvukem se bohužel může chlubit málo jazyků. Nepravidelný máte třeba i v ruštině :{/>