Avatar uživatele
anonym

Jak se učíte?

Když si čtete text v učebnici tak si ho čtete nahlas?
Děláte si při čtení textu v učebnici výpisky, výtah?
Text v sešitě si barevně podtrháváte (červeně to nejduležitější, oranžově to méně důležité,…)?
Aby jste si ověřili zda jste se látku dobře naučili tak se necháte „vyzkoušet“?
Zkusíte látku někomu vysvětlit, třeba spolužákovi a pak se zeptáte zda výklad pochopil?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4743 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Ted uz trosku jinak, ale budu psat, jak to bylo na gymplu: Pokud z ucebnice a je to ctive, text si ctu pro sebe potichu treba 3× za sebou. Pokud z ucebnice a neni to ctive, vypisuju si poznamky a tim si to zapamatuju.

V sesite se to podtrhavam akorat jednou barvou (cervenou) a ucim se to jak knizku – proste si to parkrat za sebou prectu.

Kdyz si myslim, ze to umim, reknu si to nahlas – tam zjistim nedostatky. Pokud to prerikam dobre a chapu souvislosti (napriklad v dejaku), muzu rict, ze to snad umim. A takove vysvetleni spoluzakovi (ktery to potrebuje, ne ze bych mu to vnucoval) cloveku taky dost pomuze, protoze tim vlastne prezentuje poprve pred nekym cizim, co se naucil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lukas.zmizik

ucim se od konce… to znamena, ze nalistuji o par stranek dal oproti ucivu, ktere se mam ucit, a v rychlosti proletim – muze se stat, ze o par kapitol napred najdu nejake pojmy, nebo vzorce, ktere se teprve mam (par stranek nazpet) ucit, ale zatim mi nic nerikaji…jenomze: v duchu si zkusim o tom vsem neco pomyslet, nejak to „nacnout“. pak se vratim zpet k tomu, co se mam opravdu ucit, a vetsinou se stava, ze mi to pujde lepe, protoze mozek si neustale bude rikat „tohle uz sem nekde videl, tohle mi neco pripomina“ …a s tim pocitem to uceni muze jit snadneji…alespon u mne to funguje

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek