bestak

Jak se učit na zeměpis?

Jak se mám naučit na test ze zeměpisu (severní Amerika), který bude formou otázek, na něž budu odpovídat ANO nebo NE. Například: „Ostrov Labrador náleží Kanadě“, nebo „Řeka Missisippi ústí v Mexickém zálivu.“?

Odpovědi
Myšák V.

Na zeměpis mi pomáhala fantazie.Místo učení slovo od slova a vět jsem si vše představoval plasticky.Šlo mi to líp než jsem čekal.Ale to už je dávno)))

irij

Normálně jako na každé jiné prověřování vědomostí. Buď víš a pak tě nic nepřekvapí anebo nevíš a pak…

Retko

Urcite s Atlasem,

„Ostrov Labrador náleží Kanadě“ – okamzite najdu Labrador, a zjistim komu nalezi. Podobne s mississippi atd.

To, ze to aktivne vyhledas dost pomuze tvemu mozku, a navic graficke zobrazeni pomaha uceni neuveritelne ucinne.

Ja mel rad zemepis :)