Putin

Jak se učí vojenská strategie?

Jak se největší stratégové druhé světové války naučili svůj um? Naučili je to ve školách, nebo praxí? Existují na internetu nějaké články, které by vysvětlili v čem um strategie spočívá, či přímo strategii naučili?

Nejlepší odpověď
Drap

Stejně jako se učí dnes. Na základě zkušeností, logického myšlení a rozborů již dříve proběhlých bojů.

Další odpovědi
klumprt

Nejdůležitější ve vojenském umění je přesila.

Lamalam

Pokud se nepletu, tak na vojenských školách se předmět „Strategie“ vyučuje.

lexx

praxí na bojišti, veškeré školní poučky jsou zpravidla beznadějně zastaralé, neadekvátní nové situaci, ostatně to platí kdekoli jinde, nejen vojenství

Emefej

Jednak studiem a rozborem historických bitev, k tomu sloužily předměty Historie vojenství a Dějiny Rudé Armády a dále studiem specializovaných předmětů, na inženýrských oborech se to jmenovalo Taktika a strategie pozemního boje. Na velitelských oborech měli Vojenské plánování a strategii. Učilo se podle sovětských učebnic, dozvěděl jsem se spoustu užitečných věcí, např. co to je předstižný jaderný úder nebo jak se vede boj na mořském pobřeží.