Jak se u vás projevuje chudoba ve skutečnosti?

Šetření na toaletním papíře: v Lidlu prodávají papírové kuchyňské ubrousky za 10 korun 2 válce. Chudoba je, když ten válec nepřeříznu nožem na dva díly, ale na tři.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-ma-podle-vas-spravne-projevovat-chudoba-v-cr

Nejlepší odpověď
Jikra

Jaká chudoba.Co to je.I když sem důchodce tak to neznám.A jestli ti tady na to někdo odpoví že jo tak lže to nemůže být žádný chudák když vlastní počítač za tisíce a určitě i mobil a platí měsíčně nemalé peníze za připojení a platby za mobil.Chudobu hledej na jiných kontinentech.

Další odpovědi
fcoop

V tomto smyslu – sběr starého papíru po kontejnerech a jeho užití.
Nepoužívání toal. pap. – no,v tomto případě se takové prase chová ekologicky až až.

Andělé

Něco podobného jako Jikra,jsem tu už jednou také psala.
Jsem samoživitelka dvou dětí bez práce na sociáln.minimu,ale vlastním pc,připojení mobilu k síti nemám,ani paušál,ale splácím byt a nábytek. Žijeme „z huby do huby“,jsme na té hodně nižší životn.úrovni,ale o skutečné chudobě se mluvit nedá. O ní se dá mluvit až tehdy,pokud nebudu platit pc,mobil apod.,bez dluhů a nebudeme mít co k jídlu.
Např.v Africe,tj­.skutečná chudoba…

venkovan

Je nepoužívání toaletního papíru (jakéhokoliv uměle vyrobeného produktu) výrazem chudoby a nebo je to výrazem ekologicky-energetického myšlení.
Jinými slovy – když se to dobře zdůvodní, tak chudoba může být IN.

johana 56

Chudoba cti netratí.Na základní věci potřebné k životu vždycky mám.Věřím,že někteří lidé jsou na tm ještě hůř,takže na co nemám to prostě mít nemusím.Ovšem i toaletního papíru vždy vyhraje levnější nebo akční cena.

kubimi

Chudoba je, kdyz si nenatankuju do tryskace super, ale jen special…

dědapetr

Chudoba duševní je horší než chudoba finanční.U nás zatím dobrý.

anonym

Podle uživ. Jikra mám tedy prodat počítač s telefonem a začít užívat si blahobytu. Mám prodat i rozhlasový přijímač ale platit konces. popl. musím? Kolik bych asi utržil za starý počítač a Nokii starou 10 let? 500 korun?

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Chu­doba

anonym

Mobil a počítač dnes patří k předmětům denní spotřeby. Nejsou žádný luxus. Kolik máte doma mobilů. Já tři. Používám jen jeden. Další jsem dostala v akci za 1,–Kč. No, nevezměte si ho, šmejda, když je tak levný, že? Životní úroveň možná poznáte podle toho, jaký mobil nebo počítač máte, podle jeho vybavení, ale ne když má základní funkce a většinu programů ukradených nebo od někoho zkopírovaných (čili zase ukradených). Hodnotit chudobu můžete spíš podle hodnoty věcí, podle auta, bytu, vily, dovolených, na které máte, nebo nikoliv, podle škol, na které můžete poslat děti atd. Ptáte se a ptáte se chytře. Odpověď znáte dobře sám. Taky je Vám z toho všeho tak nanic?

anonym

Milá Očko, napsala jste to přesněji než já. Auto, vilu a dovolenou a školy uvést nemohu. Ano je mě z toho nanic. Z člověka se stává pouhý stroj na placení.