richard44

Jak se u společnosti s ručením omezeným odborně nazývá hlavní jednatel resp. jednatel-spolumajitel s majoritním podílem?

Odpovědi
Hlada

Žádný hlavní jednatel neexistuje. Statutárním orgánem s.r.o. jsou jednatelé. Ti mají definovaný způsob jednání. Nemusí mít ve společnosti vklad. Majitelé jsou společníci. Ti mají ve společnosti vklad a z toho vyplývající obchodní podíl. Společník nemusí být jednatelem a to ani v případě, když má většinový podíl.

lemur

jednatel je jednatel. může jich být i víc. nemusí nikdo z nich být současně majitel-spolumajitel. pokud mají způsob jednání každý samostatně, jsou si v zastupování společnosti všichni zcela rovni.