Dismas

Jak se turecky řekne „Jednoho turka, prosím“?

Mám namysli kávu.
zjentek: Tak to jsou na tom v Německu pořád lépe, tam vás muslimové ojed.ou jen když jste žena.

Nejlepší odpověď
led

Je to zbytočné sa učiť, pretože v Turecku našeho zalievaného turka nedostanete. Pravá turecká káva vyzerá ináč.

Další odpovědi
Lamalam

Jediné dvě věty, které z turečtiny ovládám jsou „Bir kahve“ a „Bir bira“. Ta první je odpovědí na tvou otázku, ale bez slovíčka prosím, to neumím.

zjentek

Jet do Turecka, dal bych si raději bacha na ústa, nebo tě tam ještě někde ojed*ou. U Turka turka nedostaneš, s tím se smiř. Max. tureckou kávu.

*to písmenko si třeba votoč, ať máš jasno.

VeRe1983

Led má pravdu, povětšinou tam dostaneš kafe připravené v džezvě. Tj. tak, jak se ona nefiltrovaná káva dělá správně, ne že my to tady zaléváme vodou z konvičky (s malým „k“).