Supermáán

Jak se to vypočítá?

Jak se vypočítá když běžec poběží 8, 1169 s dráhu 50 metrů a mám vypočítat za jakou dobu by uběhl vzdálenost ze Země na Měsíc což je 384 403 km.. Pomozte mi prosím.. Děkuju

Odpovědi
Jsemtady

Je mi lito ze nevis neco tak primitivniho. Kdyz se nad tim logicky zamyslis .. jedine co by te mohlo mast jsou ruzne jednotky. Prvne si to preved na stejne tj. Bud metry na km, nebo km na metry a pak uz je to jen deleni .. kolik ubehne za 1vterinu a potom nasobeni kolikrat tak daleko je mesic. Takze prevod jednotek+ trojclenka s primou umernosti.

HugoCharles

Trojčlenka?
8,1169 s … 50 m = 0,05 km
x s … 384 403 km
_____________­__________________
dál to už zvládneš ;)