Lenča59

Jak se to řekne anglicky?

Prosím jak se řekne anglicky zornice (v oku)? V google mito píše „pupil“ a to je žák >:(

Nejlepší odpověď
quentos

Píšou to tam správně. Pupil skutečně znamená jak zornice, tak žák. Který z těch dvou významů má mluvčí / pisatel zrovna na mysli, se musí odvodit z kontextu.
Doplňuji:
ono je to z latiny – „pupila“ = odborně zornice

Další odpovědi
♥♥♥

Ahoj, mělo by to být pupil, protože to píšou i internetové stránky, kam chodím když si opravdu nevím rady..
Ale ještě je možné, že máš jiný druh Angličtiny, jakou Angličtinu se učíš?

quentos

♥♥♥: výraz pro zornici se v britské a americké angl. neliší.