carpediem

Jak se to jmenuje?

Funguje to jako sněhové řetězy, ale nemusí se to složitě nasazovat, nasadí se to jen z boku a nějak jednoduše zapne.

Nevíte prosím, jak se to přesně jmenuje? Máte to někdo?
Doplňuji:
jj Mozeq to je ono, vypadá to jak pavouk:-)))

Je to mastně drahé, ale asi si to letos pod křak nadělím, nesnáším nasazování řetězů:-(((

Tohle máš Klumprte? Je to dostatečně pevné? Nezničí se to? Bydlím v horách tak potřebuji něco pořádného.

Nejlepší odpověď
Mozeq

Jmenuje se to také sněhové řetězy ale mají lepší systém nasazování, myslím, že myslíš toto:
http://www.spor­tobchod.cz/sne­hove-retezy-thule-k-summit-k33.htm
Doplňuji:
Nevím kolik toho vydrží, já jsem je nikdy nezkoušel, jsou sice drahé, ale vypadá to luxusně na rychlou montáž, existují ještě různé druhy, třeba tady jsou pěkně pohromadě:
http://www.nosice-expert.cz/pro­dukty/snehove-retezy/thule-k-summit-k

Pokud chceš vědět více, stačí ve vyhledávači zadat „Thule K-Summit K“ a tam najdeš vše co potřebuješ o nich vědět.

Další odpovědi
klumprt

Já vím o něčem spíš jako dozadu za auto. Říká se tomu manželka 🙂
Doplňuji:
Mám, ale nepůjčuju 🙂

gecco

Mohly by ti pomoct i vyprošťovací řetězy – http://www.vazaci-technika.cz/ca­tegory.php?id_ca­tegory=476 , ale není nad klasiku…
Čím členitější, tím lepší – ale taky je, samozřejmě, rozdíl, zda je potřebuješ ´denně´ a nebo 1–2 x za sezonu.

honza19hk

to nevím, sněhový řetězy nemám a nikdy jsem je nepotřeboval a to jezdím v zimě i do Alp.
Lepší než kdejaký řetězy je pořádný auto.to moje vyjede všude a je mi jedno zda je na silnici metr sněhu nebo vody.

carpediem

gecco nemám palec, no chápeš to:-DDD

gecco

Cápu, stává se mi to – v tvém případě, často…
😉

carpediem

Honza 19, já mám 4×4, ale bez řetězu zimu u nás odjezdit nejde:-))) V Alpách jsou cesty tak upravené, že tam můžeš jet i na letňákách, ale abych dojela domů, tak ty řetězy fakt potřebuju:-)

gecco

Máš pořád toho Oplíka??
😉
Kup si gumy MT, v běžných podmínkách jsou lepší, než řetezy (jenom na čistém ledě jsou řetězy lepší).
A bacha – na řetězech, pokud nejsou hóóódně členité, nezabrzdíš (no jó, zabrzdíš, ale oproti záběrovým vlastnostem jsou ty brzdné výýýrazně horší!!).

carpediem

Oplík padl za vlast:-DDD
Mám dvojkovou Octavicu po faceliftu:-((( No horší auto jsem nikdy neměla:-((( Sice je to kombík, ale ten kufr stojí za prd:-((( Celé je to nízké, uvažuju, jak to alespoň o deset čísel zvednout:-)))

Já mám na řetězech odježděno dost, jen jsem chtěla něco, co se rychle nasadí a nemusí se u toho pomalu ležet pod autem:-DDD

honza19hk

pujčim ti atuto a uvidiš že je nepotřebuješ.

carpediem

BERU:-))) Kdy a kde?

Já jsem je potřebovala i na fronteru a ta byla fakt tahoun:-)))

klumprt

To moje lze použít jen na krátké úseky, např. vyproštění z nějaké kluzké patálie. Moc pevné to není, nevydrží to dlouho a někdy to dokonce odmlouvá 🙂

carpediem

To já je potřebuji často a na delší úseky:-(

carpediem

Ještě mi není jasné, jak to nasadím, nebudu to auto muset zvedat na hever, že ne?