Avatar uživatele
carpediem

Jak se to jmenuje?

Funguje to jako sněhové řetězy, ale nemusí se to složitě nasazovat, nasadí se to jen z boku a nějak jednoduše zapne.

Nevíte prosím, jak se to přesně jmenuje? Máte to někdo?
Doplňuji:
jj Mozeq to je ono, vypadá to jak pavouk:-)))

Je to mastně drahé, ale asi si to letos pod křak nadělím, nesnáším nasazování řetězů:-(((

Tohle máš Klumprte? Je to dostatečně pevné? Nezničí se to? Bydlím v horách tak potřebuji něco pořádného.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga, marci1, Mozeq, gecco před 3425 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mozeq

Jmenuje se to také sněhové řetězy ale mají lepší systém nasazování, myslím, že myslíš toto:
http://www.spor­tobchod.cz/sne­hove-retezy-thule-k-summit-k33.htm
Doplňuji:
Nevím kolik toho vydrží, já jsem je nikdy nezkoušel, jsou sice drahé, ale vypadá to luxusně na rychlou montáž, existují ještě různé druhy, třeba tady jsou pěkně pohromadě:
http://www.nosice-expert.cz/pro­dukty/snehove-retezy/thule-k-summit-k

Pokud chceš vědět více, stačí ve vyhledávači zadat „Thule K-Summit K“ a tam najdeš vše co potřebuješ o nich vědět.

Upravil/a: Mozeq

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Já vím o něčem spíš jako dozadu za auto. Říká se tomu manželka 🙂
Doplňuji:
Mám, ale nepůjčuju 🙂

Upravil/a: klumprt

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Mohly by ti pomoct i vyprošťovací řetězy – http://www.vazaci-technika.cz/ca­tegory.php?id_ca­tegory=476 , ale není nad klasiku…
Čím členitější, tím lepší – ale taky je, samozřejmě, rozdíl, zda je potřebuješ ´denně´ a nebo 1–2 x za sezonu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

to nevím, sněhový řetězy nemám a nikdy jsem je nepotřeboval a to jezdím v zimě i do Alp.
Lepší než kdejaký řetězy je pořádný auto.to moje vyjede všude a je mi jedno zda je na silnici metr sněhu nebo vody.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
carpediem

gecco nemám palec, no chápeš to:-DDD

před 3425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Cápu, stává se mi to – v tvém případě, často…
😉

před 3425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
carpediem

Honza 19, já mám 4×4, ale bez řetězu zimu u nás odjezdit nejde:-))) V Alpách jsou cesty tak upravené, že tam můžeš jet i na letňákách, ale abych dojela domů, tak ty řetězy fakt potřebuju:-)

před 3425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Máš pořád toho Oplíka??
😉
Kup si gumy MT, v běžných podmínkách jsou lepší, než řetezy (jenom na čistém ledě jsou řetězy lepší).
A bacha – na řetězech, pokud nejsou hóóódně členité, nezabrzdíš (no jó, zabrzdíš, ale oproti záběrovým vlastnostem jsou ty brzdné výýýrazně horší!!).

před 3425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
carpediem

Oplík padl za vlast:-DDD
Mám dvojkovou Octavicu po faceliftu:-((( No horší auto jsem nikdy neměla:-((( Sice je to kombík, ale ten kufr stojí za prd:-((( Celé je to nízké, uvažuju, jak to alespoň o deset čísel zvednout:-)))

Já mám na řetězech odježděno dost, jen jsem chtěla něco, co se rychle nasadí a nemusí se u toho pomalu ležet pod autem:-DDD

před 3425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
honza19hk

pujčim ti atuto a uvidiš že je nepotřebuješ.

před 3425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
carpediem

BERU:-))) Kdy a kde?

Já jsem je potřebovala i na fronteru a ta byla fakt tahoun:-)))

před 3425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

To moje lze použít jen na krátké úseky, např. vyproštění z nějaké kluzké patálie. Moc pevné to není, nevydrží to dlouho a někdy to dokonce odmlouvá 🙂

před 3425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
carpediem

To já je potřebuji často a na delší úseky:-(

před 3425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
carpediem

Ještě mi není jasné, jak to nasadím, nebudu to auto muset zvedat na hever, že ne?

před 3425 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek