Kapicka

Jak se to dělá?(časová osa)

Dobrý večer,chci se vás zeptat jak se to dělá s časovou osou.Dejme tomu že máme rok 1537 n.l. a máme určit jaké je to století,polovina a čtvrtina.Jak se to vlastně dělá.Byla bych moc ráda kdybyste mi poradili 🙂

Nejlepší odpověď
Gábinka

1537– Je 16. st. .. 1501–1600 je 16st… atd. nevím jak lépe to vysvětlit.

Další odpovědi
AndreiRanger

Století, tisíciletí jsou určována vždy +1 ke čtenému datu: 1537 – 1. polovina (37) 16. století; léta jsou určena číslopvkou vřadě desítek takže 30tá a je to jejich druhá polovina.