vegan

Jak se stavite k veganum ?

Pro me jsou to lide, kteri maji mozek vetsi nez diabolku a nejsou to vrahove nevinnych zvirat. Vegan si uvedomuje, ze se vsechno netoci kolem nas, ale ze i zvirata jsou inteligentni bytosti.

Podle me clovek co ji maso by mel byt stihan a mucen. A ten co zvire zabije, by mel zemrit stejnou smrti jako zabil to nevinne zviratko…

Nejlepší odpověď
anonym

Ad ´nadpis´ otázky – nevadí mi, pokud mne nenutí ke změně mého jídelníčku…
😉
Ad ´1. odstavec´ – nemám námitek (s přimhouřením oka)…
Ad ´2. odstavec´ – nemám slov…
😉
Jsem masožrout – a takovými bláboly (viz 2.) se začnu zabývat, až naučíš vlka žít ze spásání trávy…

Další odpovědi
Drap

člověk je od přírody všežravec. Kdo má názory jako ty, patří na psychiatrii. Měli by být mučeni i ptáci kteří zobají hmys, všichni dravci kteří se živí masem , dokonce i ryby ?

Nazdar Bazar

Vegani jsou horší vegetariáni. Zatímco vegetariány odmítají konzumovat zvířata, vegani dokonce živočišné produkty. Takže rozporuplný, ale jak se říká proti gustu žádný dišputát.

RyuzakiKate

To je zase nějákej trolling, nebo to myslíš smrtelně vážně?

Journalist15

Ve svém okolí mám přítelkyni, která se hlásí k vegetariánství a částečně k veganství. Myslím si, že tito lidé jsou možná příliš citliví. Na druhou stranu, když jim pojídání masa či mléka přijde nepřípustné a odmítají ho a dokáží si ho ve stravě nahradit, je to jejich rozhodnutí. Když svůj názor nikomu nevnucují, vůbec mi to nevadí.
Doplňuji:
Musím konstatovat, že naprosto chápu, že odmítají pití mléka, jelikož člověk, jakožto savec, vždy mléko pil pouze v kojeneckém věku, až ve vývoji prakticky nedávných dob došlo ke změně a lidé se tomu „naučili“. Ovšem maso patří mezi normální součást stravy odpradávna, tudíž se to jiným může zdát jako nenormální. Ovšem opakuji, pokud si bílkoviny dokáží nahradit, je to jejich věc. Vzájemný respekt tu je na místě.

ivzez

Vegan má právo na život,
jako každý z nás.

Ale nemá právo komukoliv jinému
vnucovat své názory ani svůj styl života.

OP:
Já bych řekla, že mučen by měl být člověk,
kterému jeho rodný jazyk nestojí za trošku
snahy …

petra15

Tak to se dusevne labilním lidem bez vlastní vule muze lehce stát, zrovna jako se jim muze stát cokoliv nad cím jen kroutíme hlavou…kourení hasise, tetování, piercing…jsou to lehce ovlivnitelní chudáci, co narazili na spatnou partu:-)xD

quentos

Ano, mají mozek větší než diabolku – o něco málo…
Jak už bylo řečeno, člověk je od přírody všežravec a je součástí potravního řetězce.
Vaše logika má poněkud trhliny: proč se tedy ta „nevinná zvířátka“ zabíjejí a požírají mezi sebou? Čím se provinila např. žába, že musela skončit v útrobách toho hajzla čápa? A takhle bychom tu mohli hořekovat donekonečna nad celým potravním řetězcem.

tencosepta

Ale když žralok sežere člověka, to už je něco jinýho, co? V přírodě se zvířata nazvájem pojídají, a člověk je jen vyspělý zvíře.

Mc Merkurion

souhlasím naprosto s tebou,jestliže nejíš maso,nedivím se,že máš mozek větší než diabolku,masožravci ho s tak malými věcmi nesrovnávaj,ale pozor,aby tě někdo nepokosil,ve škole jsme se učily,že i rostliny žijí…,a co teprve masožravky
…otázka se mi jeví velice arogantní…