Lucimia

Jak se stavíte k přítomnosti žákyně porodní asistentky u vašeho porodu?

Chtěli byste ji tam, nebo by vám to bylo nepříjemné? Zítra jdu na porodní sály a bojím se celkem toho přístupu k rodičkám, abych jim ten porod nenarušovala… Co si myslíte a jak byste to chtěli?

Nejlepší odpověď
kropitko

U dvou porodů jsem měla mediky,věděla jsem,že porod bude trochu komplikovaný,tak mě pan profesor požádal,zda by mohli být u toho,aby se přiučili. Jinak dnes kdybych náhodou rodila,tak bych u toho nechtěla nikoho navíc.

Další odpovědi
BENYTA

A jak by se to jinak měly žákynky naučit,než je pustit přímo k porodu?Myslím,že i mamina bude ráda,určitě se s nimi nejprve seznamte,než je povezou na sál,pak věřím,že vaši přítomnost u toho slavnostního zážitku přivítají.Sama jsem rodila císařem,tak názor ze zkušenosti nemám.

ReHu

Asi by záleželo, kolik tam těch žákyněk bude. A pokud jich nebude moc a budou se chovat spíše tiše, tak si myslím, že to i rodička pochopí, že to je pro dobro věci.

Jahoda

Také si myslím, že záleží na počtu žákyň. A také na tom, zda to nebude rodičce vadit. Sama jsem sice ještě nerodila, ale když si to teď představím, dojdu k závěru, že jedna až dvě žákyně by mi nevadily. V tu chvíli by mi v hlavě „stálo“ to, aby dítě bylo zdravé a porod proběhl bez komplikací. Samozřejmě by to ale každá rodička nemusela takto snášet. Některé chtějí být u porodu jen s lékaři a manželem/přítelem. Na Vašem místě bych zítra lékaři řekla, aby to rodičce oznámil dopředu, že tam budete i Vy, aby žena nebyla nemile překvapena. Je proto tedy dobré na to rodící ženu dopředu upozornit. Ale já Vám i tak držím palce, aby jste to zvládla. Přeji mnoho štěstí 🙂

afro.minerva

Jedna moje kamarádka měla tyto dvě žákyňky na sále a mohu vám říci, že by jste měla postupovat hlavně tak, aby bylo vidět, že tomu opravdu rozumíte. Nemyslím to zle. Ty dvě žákyňky se tam začaly dohadovat, jestli mají nechat tu pupeční šňůru dotepat a nebo stříhat hned. Bylo to rodičce opravdu nepříjemné a měla prý i chuť jim vysvětlit, že mají nechat ten pupečník dotepat. Toho by jste se měla vyvarovat.

Já osobně jsem žákyňky u porodu výslovně nechtěla. I tak mi do rozkroku koukalo dost lidí. Ale ne každému to vadí. Šlo totiž také o to, že jsem měla v nemocnici ne moc hezký zážitek s žákyňkou ze zdravotní školy. Měřila mit krevní tlak. Mám ho normálně velmi nízký a jí se to nelíbilo, takže to pořád přifukovala a přifukovala a samozřejmě, že to bolí. Až jsem se rozčílila a tím pádem mi vyletěl tlak. A tehdy byla spokojená. Umíte si představit, co by tím byla schopná udělat? Vlastně mi tlak nezměřila. Ona to ošidila. A z tohoto důvodu jsem u porodu nechtěla žádné žákyňky. I z důvodu toho, co zažila moje kamarádka, jsem nechtěla u něčeho takového jako je porod pokud možno žádnou neprofesionalitu. Nemyslím to, prosím, zle. Jenom jsem chtěla být v klidu a nebát se toho, že někdo udělá něco podobného jako ta žákyňka ze zdravotní školy…

iwetax

Myslím, že některé žákyňky se chovají hodně neprofesionálně. Ve škole, než je pustí na praxi, by je měli naučit, hlavně to jak se chovat k pacientům. Byla jsem svědkem, toho jak se žákyňky baví v autobuse, že jedna musela už po druhý přebalit posr.nýho dědka, zatím co Eva jenom myla p.ču bábě.

Když jsem ležela na JIP po císařským řezu, tak tam byla moc milá žákyňka, hezky se na mě usmívala. A když jsem se ptala , kdy mi malou přivezou ukázat, tak zatím co sestra mi odsekla, že není jasnovidec. Žákyňka se na mě usmála a řekla, že toho těď mají moc, ale že se určitě dočkám.

A tak to prostě je. Z dobrých a milích žákyněk vyrostou dobrý a milí sestřičky. A z těch neochotných už za mlada…

Já se žákyňkami i mediky souhlasila vždy. Někde se to naučit musí. Pro zajímavost- na přítelovi si zkoušela žákyňka poprví brát krev. Má krásně vydět žíly a souhlasil. Pak měl modřinu, že to svět neviděl- přes celou paži 🙂

martina1

Mě by to nevadilo,ale pokud bych si to v průběhu rozmyslela,tak by měla odejít.Taky jsem byla u dvou.Poprvé jsem odešla dobrovolně-bylo mi mdlo:-)

Saurus

Já jsem u prvního porodu podepisovala prohlášení, že nikoho navíc nechci. Nakonec se kolem mě stejně motalo x lidí a pocity ne moc příjemné (i když mi to v tu chvíli bylo celkem jedno), ač jsme si to s manželem naplánovali perfektně. Podruhé jsem si sepsala porodní plán a měla jsem u porodu jenom por. asistentku a manžela, a až na samotný závěr přiběhla doktorka, která tam ale byla stejně myslím zbytečná 🙂 Byl to úžasný zážitek. Není nad to když má maminka soukromí a přítomnost příliš mnoha lidí nemusí být zrovna příjemná. Nevím jak to cítí ostatní maminy, ale já při porodu prferuju intimní atmosféru 🙂