Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Jak se stavíte k používání smartphonu v restauračních zařízeních?

Často vídám v restauracích lidi kteří raději než konverzaci zvolí používání mobilních zařízení. Také si všímáte této problematiky ?

Děkuji vám za názory.
Doplňuji:
zzzz:Bohužel ano ☹ Konverzace elektronická předčila konverzaci verbální.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, suaeda, fcoop, zzzzz, gagaga, marci1, gecco před 3578 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nestavím se k tomu nijak. Je to jejich problém.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Oni konverzují a mnohdy i spolu, ale přes facebook:-((

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Ano také se občas zařazuji mezi tyto podivíny. Jdu sám na kávu, a protože dnes je doba, kdy se lidi neradi dávají do hovoru s lidmi, které neznají, tak se připojím na volnou wifinu a čtu si zprávy pomocí aplikace „feedly“. Dříve jsem četl běžné papírové vydání, nyní jsem přešel na internetové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

No toho jsem se zatim …nevsiml …ale jsou i taci kteri jdou do krcmy …:D daji si pivo a sedi na odpovedich.cz …tak klid …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Čim menej, tým lepšie. Vôbec ma nezaujíma, že Micinka sa vymočila na koberec…, či bláboly do tej krabičky od vedľajšieho stola. Ak potichu si píše, či behá po internete, to je jeho/jej vec, vtedy neruší.
Na druhej strane nechápem maldý pár, asi som z praveku (keď komunikácia dvoch mladých znamenala rozhovor z očí do očí), ktorý miesto vzájomného rozhovoru, každú chviľku leští smartfon, číta sms, alebo telefonuje… Ale ako píše Drap, je to ich problém, pokiaľ nerušia hlukom.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vertigo

To už je zkrátka takový fenomén daný letopočtem.
Dost to ilustruje nápis v jedné restauraci: ‚Wi-Fi nemáme, povídejte si mezi sebou!‘

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Je to trochu zvláštní, když v restauraci sedí dva lidé a „mobilují“. Pokud nedělají hluk voláním, pro mě, za mě, ať si to užijí ! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

každý svojho šťastia strojcom.

boli časy, keď som bez mobilu nedal ani návštevu wc.

dnes ho spokojne zabudnem v kancelárii či doma – a nechýba mi.
horšie jem keď ho potrebujem a nemám ho, ale – no čo už.

:-Q

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

S jedním se občas sejdem v hospodě, vytáhne mobil a tablet, je to ale kvůli tomu, že mu ukazuju věci, které se s tím dají dělat. Učím jej internet, maila. Taky chce che třeba konkrétní vyzvánění na kontakt. Tak mu to ukazuju, jak to udělat.
Z toho plyne, že všichni s mobilem, tabletem nekomunikují, ale něco málo se učí, hlavně ve starším věku. Nejednou se stalo, že mne „otravovali“ cizí lidé, chtěli poradit, pomoc. Tak jsme 1/2 hoďky strávili probráním problému. Díky tomu jsem se naučil plno mobilů, různá nastavení. Sice to nenosím v hlavě, ale pokud jej dostanu do ruky, nějak si vždy poradím. Takže mne školí lidi, co nečtou manuál nebo je manuál nic neříkající.

před 3577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Děkuji za názor.

před 3577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Ironií je že právě sedim na terase a realizuji onen dotaz, k tomu dva lidé na terase používají také přístroje.

před 3578 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nazdar Bazar

badisko:Todle je muj případ toto 😁

před 3578 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek