Bronzový

Jak se stavíte k používání smartphonu v restauračních zařízeních?

Často vídám v restauracích lidi kteří raději než konverzaci zvolí používání mobilních zařízení. Také si všímáte této problematiky ?

Děkuji vám za názory.
Doplňuji:
zzzz:Bohužel ano :-( Konverzace elektronická předčila konverzaci verbální.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nestavím se k tomu nijak. Je to jejich problém.

Další odpovědi:

Zlatý

Oni konverzují a mnohdy i spolu, ale přes facebook:-((

Stříbrný

Ano také se občas zařazuji mezi tyto podivíny. Jdu sám na kávu, a protože dnes je doba, kdy se lidi neradi dávají do hovoru s lidmi, které neznají, tak se připojím na volnou wifinu a čtu si zprávy pomocí aplikace "feedly". Dříve jsem četl běžné papírové vydání, nyní jsem přešel na internetové.

Zlatý

No toho jsem se zatim ...nevsiml ...ale jsou i taci kteri jdou do krcmy ...:D daji si pivo a sedi na odpovedich.cz ...tak klid ...

Zlatý

Čim menej, tým lepšie. Vôbec ma nezaujíma, že Micinka sa vymočila na koberec..., či bláboly do tej krabičky od vedľajšieho stola. Ak potichu si píše, či behá po internete, to je jeho/jej vec, vtedy neruší.
Na druhej strane nechápem maldý pár, asi som z praveku (keď komunikácia dvoch mladých znamenala rozhovor z očí do očí), ktorý miesto vzájomného rozhovoru, každú chviľku leští smartfon, číta sms, alebo telefonuje.... Ale ako píše Drap, je to ich problém, pokiaľ nerušia hlukom.

Pokročilý

To už je zkrátka takový fenomén daný letopočtem.
Dost to ilustruje nápis v jedné restauraci: 'Wi-Fi nemáme, povídejte si mezi sebou!'

Zlatý

Je to trochu zvláštní, když v restauraci sedí dva lidé a "mobilují". Pokud nedělají hluk voláním, pro mě, za mě, ať si to užijí ! :-)))

Zlatý

každý svojho šťastia strojcom.

boli časy, keď som bez mobilu nedal ani návštevu wc.

dnes ho spokojne zabudnem v kancelárii či doma - a nechýba mi.
horšie jem keď ho potrebujem a nemám ho, ale - no čo už.

:-Q

Diskuze k otázce

anonym

S jedním se občas sejdem v hospodě, vytáhne mobil a tablet, je to ale kvůli tomu, že mu ukazuju věci, které se s tím dají dělat. Učím jej internet, maila. Taky chce che třeba konkrétní vyzvánění na kontakt. Tak mu to ukazuju, jak to udělat.
Z toho plyne, že všichni s mobilem, tabletem nekomunikují, ale něco málo se učí, hlavně ve starším věku. Nejednou se stalo, že mne "otravovali" cizí lidé, chtěli poradit, pomoc. Tak jsme 1/2 hoďky strávili probráním problému. Díky tomu jsem se naučil plno mobilů, různá nastavení. Sice to nenosím v hlavě, ale pokud jej dostanu do ruky, nějak si vždy poradím. Takže mne školí lidi, co nečtou manuál nebo je manuál nic neříkající.

Bronzový

Nazdar Bazar

Děkuji za názor.

Bronzový

Nazdar Bazar

Ironií je že právě sedim na terase a realizuji onen dotaz, k tomu dva lidé na terase používají také přístroje.

Bronzový

Nazdar Bazar

badisko:Todle je muj případ toto :-D

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.