Avatar uživatele
bolak

Jak se staví Romové k uprchlíkům?

Jugar: Tak někdo se tu určitě s nějakýma rómama zná, je nepravděpodobný aby ne, ty se budou znát s jinýma rómama a budou vědět jakej je obecnej názor komunity.

Zajímá mě jestli i tady platí že nepřítel mého nepřítele je můj přítel.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, gecco před 3064 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

U nás se většinou staví šikmo zezadu, to se nejlíp šahá do kapsy.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Četla jsem o uprchlících na jednom chatu a lidi si prostě na ně stěžovali a byl tam Rom a připsal tam „…no a máte to, dobře vám tak…“, prostě jako kdyby chtěl říct „to není naše věc, ale vaše, nás se nic z toho netýká“…tak asi tak

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dejavu

Utilitaristicky a rozhodně nemají jednotné stanovisko, stejně jako Češi. Na sociálních sítích je občas možno číst od nich něco jako že ještě budeme na Romy vzpomínat a že nám uprchlíci ukáží opravdové problémy. Někteří se bouří kvůli výhodám, co mají uprchlíci a chtějí je taky, viz http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Romove-na-Slovensku-se-bouri-Chteji-ubytovani-jako-uprchlici-399968
Někteří, kteří působí v začleňujících neziskovkách, které mají z uprchlíků i Romů kšefty, je mohou vidět naopak pozitivně a podporovat jejich příchod (takové postoje se objevily nedávno na tom romském pochodu nebo festivalu v Praze). Někteří z nich mají obavy a většina jich je vůbec neřeší, protože se jich to přímo zatím netýká. Takže co Rom, co názor, musíte se jich poptat naživo.

Upravil/a: dejavu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

myslíš tím: nepřítel (uprchlík) bílých je tím pádem přítelem rómů,a nebo nepřítel (uprchlíků) je tím pádem přítelem rómů a společně potáhneme proti cizákům? „Julius Zajac: Xenofobii vůči uprchlíkům sdílejí paradoxně i někteří Romové“
(zeptal jsem se u pramene…)

Zdroj: http://www.ro­mea.cz/cz/zpra­vodajstvi/juli­us-zajac-xenofobii-vuci-uprchlikum-sdileji-i-romove

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirkajirka

Ono je důležité jak se k tomu postaví každý z nás. Zatím je to jen tlachání na internetu ale skutek utek.Do ulic vyjde jen pár lidí.Ale až bude pozdě co pak??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

S jedním Romem jsem se na to téma bavil.Sdílí obavy stejně jako mnozí lidé z majority.Chlapík je už před důchodem,pracuje a vede řádný život.Nevím jaký názor na to mají ti nepřizpůsobiví Romové,ale asi stejný jako nepřizpůsobiví Češi.Je jim to jedno,hlavně aby bylo na krabicové víno nebo něco do žíly.Jsou případy kdy v Srbsku verbují vyslanci IS do svých řad Romy,kteří žijí ve vyloučených lokalitách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jak to mámě vědět,my nejsme romové.
Naker oda.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek