bolak

Jak se staví Romové k uprchlíkům?

Jugar: Tak někdo se tu určitě s nějakýma rómama zná, je nepravděpodobný aby ne, ty se budou znát s jinýma rómama a budou vědět jakej je obecnej názor komunity.

Zajímá mě jestli i tady platí že nepřítel mého nepřítele je můj přítel.

Nejlepší odpověď
Lamalam

U nás se většinou staví šikmo zezadu, to se nejlíp šahá do kapsy.

Další odpovědi
anonym

Četla jsem o uprchlících na jednom chatu a lidi si prostě na ně stěžovali a byl tam Rom a připsal tam „…no a máte to, dobře vám tak…“, prostě jako kdyby chtěl říct „to není naše věc, ale vaše, nás se nic z toho netýká“…tak asi tak

dejavu

Utilitaristicky a rozhodně nemají jednotné stanovisko, stejně jako Češi. Na sociálních sítích je občas možno číst od nich něco jako že ještě budeme na Romy vzpomínat a že nám uprchlíci ukáží opravdové problémy. Někteří se bouří kvůli výhodám, co mají uprchlíci a chtějí je taky, viz http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Romove-na-Slovensku-se-bouri-Chteji-ubytovani-jako-uprchlici-399968
Někteří, kteří působí v začleňujících neziskovkách, které mají z uprchlíků i Romů kšefty, je mohou vidět naopak pozitivně a podporovat jejich příchod (takové postoje se objevily nedávno na tom romském pochodu nebo festivalu v Praze). Někteří z nich mají obavy a většina jich je vůbec neřeší, protože se jich to přímo zatím netýká. Takže co Rom, co názor, musíte se jich poptat naživo.

Mc Merkurion

myslíš tím: nepřítel (uprchlík) bílých je tím pádem přítelem rómů,a nebo nepřítel (uprchlíků) je tím pádem přítelem rómů a společně potáhneme proti cizákům? „Julius Zajac: Xenofobii vůči uprchlíkům sdílejí paradoxně i někteří Romové“
(zeptal jsem se u pramene…)

Zdroj: http://www.ro­mea.cz/cz/zpra­vodajstvi/juli­us-zajac-xenofobii-vuci-uprchlikum-sdileji-i-romove

jirkajirka

Ono je důležité jak se k tomu postaví každý z nás. Zatím je to jen tlachání na internetu ale skutek utek.Do ulic vyjde jen pár lidí.Ale až bude pozdě co pak??

ten který je

S jedním Romem jsem se na to téma bavil.Sdílí obavy stejně jako mnozí lidé z majority.Chlapík je už před důchodem,pracuje a vede řádný život.Nevím jaký názor na to mají ti nepřizpůsobiví Romové,ale asi stejný jako nepřizpůsobiví Češi.Je jim to jedno,hlavně aby bylo na krabicové víno nebo něco do žíly.Jsou případy kdy v Srbsku verbují vyslanci IS do svých řad Romy,kteří žijí ve vyloučených lokalitách.

anonym

Jak to mámě vědět,my nejsme romové.
Naker oda.