maschin

Jak se staví asfaltové silničky?

Trochu mi uniká, jak se staví asfaltové silničky, které vedou lesem nebo poli. Takové cesty vedou třeba několik kilometrů neobydlenými oblastmi a navíc na horách a jsou hrozně ůzké, tak nechápu, jak se staví. Na to jsou potřeba grejdry, válce, asfaltovací stroje, náklaďáky, bagry a podobná technika, tak jak se to na takovou ůzkou cestu může vejít?
http://www.spo­luhraci.cz/_i­.php/P1010051­.JPG?215756GO­HAQH

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

všechny stroje jsou buď velké,největší,nor­mální a nebo malé…

Další odpovědi
anonym

Třeba:

Zdroj: http://www.ro­adstav.cz/assig­nments/stavba

anonym

Ty jsi ještě neviděl malý grejdr, válec, finišer, náklaďák, bagr? dokonce existuje i finišer na pokládku asfaltu do chodníku cca.1,5m. do cest se také zaváží „odpad“ z frézování asfalt.povrchů. na zhutněný makadam se zaválcuje v teplém prostředí a je to lepší než polňačka z hlíny

Lamalam

Zvolí se odpovídající velikost strojů.

honza19hk

používá se malý buldozer či bagr a malý finišer. Chodníky se dělají přece naprosto běžně. A válec se také vyrábí třeba jen metr široký. To že existují stroje které mají desítky tun neznamená že se nedělají malé stroje. Co já vím nejužší finišer má šíři jen 60cm.

Jinak silnice co máš na fotce je běžná, to není nic úzkého. takováhle silnice se dělá běžnými stroji, na vrch potom finišer se záběrem od 2,2m – 4.0m. což je běžný typ.