mosoj

Jak se stavebním spořením ?

Mám stavební spoření u Modré pyramidy a již několik let přespořuji. ( znění smlouvy toto umožňuje). Nyní ale Modrá pyramida bude tyto smlouvy vypovídat ( podmínky to sice neumožňují, ale oni si něco najdou). Mam počkat až tu smlouvu vypoví, nebo ji mám raději ukončit sám.
Jde o to , že při ukončení dostávám bonus 50 % vyplacených úroků který do teď nebyl daněný tak jako úroky. Možná že je již stejně pozdě.
Doplňuji:
cukrár : Je vidět že jste naběhl zkušenému pracovníkovi Modré pyramidy a navýšil jste si cílovou částku aniž jste musel.
Informace mám z vlastní zkušenosti dokonce dnešní.

Odpovědi
cukrar

mosoji, nevím kde jste vzal tyto informace, ale já jsem podobné řešil u stejní spřky před vánocemi.
Pokud přespoříte (nad cílovou částku) jste silně sankcionován. Lze zvýšit cílovou částku, o 100 000 za 1 000Kč atd. Ale tím přijdete o „ukončení dostávám bonus 50 %“
Ale nevím přesně od ktrého roku máte spoření, ale jsme již z časů HYPO…
dokonce jsem přišel o bonus tím, že jsem složil naráz tři roční splátky, a to se nesmí.
Takže jedině zkušený pracovník Modré pyramidy Vám dá přesnou odpověď.

mosoj

cukrar :
Je vidět, že jste naletěl zkušenému poracovníkovi Modré pyramidy !!!
Mám stavební spoření od roku 2000 pořád to samé. Stále spořím a dostávám státní příspěvek v původní výši. Cílovou částku mám již dávno přespořenou a vždy to spořitelna musí podle smlouvy akceptovat. Na bonus mám také nárok.
Veškeré snažení pracovníků spořitelny bylo aby jste si navýšil cílovou částku ( aniž by jste podle staré smlouvy musel) a tím musel akceptovat novou smlouvu, která je takto tvrdá. Měl jste spořit nic neměnit a bylo vše v pořádku. Spořitelna je podle staré smlouvy povinná sama v takovém případě cílovou částku navýšit bez nějakých negativních dopadů. Pouze je oprávněná si vzít poplatek 1% z částky o kterou se cílová částka navýší.
Letos se zřejmě situace opakuje.
Snaha spořitelny je, nějak takto uzavřené smlouvy ukončit.
Prý už jejich právníci přišli na to jak starou smlouvu ze strany spořitelny ukončit, ale je to zřejmě zase pokus o to zda na to někdo skočí.
V podmínkách je že mohou smlouvu vypovědět pouze když něco poruším na čerpání úvěru, ale ten já nemám a nic neporušuji.

Dokonce mi nabízí navýšení cílové částky na tři roky a všechno mi zůstane i bonus.
Pokud na to přistoupím pojede se podle nových pravidel a za tři roky již nudu muset skončit.
Pokud na to nepřistoupím mělo by být vše při starém dokud se nerozhodnu sám spoření ukončit nebo pokud se právníkům spořitelny
opravdu nepodaří najít nějakou právní kličku jak smlouvu ukončit.

Liška to měla ošetřené lépe a všechny smlouvy mohlůa ukončit.