LucinkQa

Jak se stát spisovatelkou?

Mám už napsanou knížku ,jen je to ručně..Chtěla bych se nadále věnovat psaní takže bych ráda šla na školu abych pak mohla být spisovatelkou …Na jakou?Kam bych měla poslat svůj výtvor?

Nejlepší odpověď
quentos

nejlépe vystudovat obor český jazyk na filozofické nebo pedagogické fakultě; není to však podmínkou. Spisovatelé se rekrutují z nejrůznějších společesnkých tříd. Hlavní je se umět vyjadřovat a umět poutavě psát a zaujmout. S prosazením svého výtvoru to však bude potíž; každý nový spisovatel se obtížně prosazuje, obzvlášť nemáte-li konexe mezi vydavateli. Zkuste se všemožně poptat, najde se určitě nějaký kamarád Vašeho kamaráda, který takové konexe má. Zatím to tady nechodí jako v Americe, kde dají šamci kdekomu, a proto mají takovou spoustu kvalitních spisovatelů. Hodně štěstí…