Jak se stát průvodcem na hradě?

kde najít brigády tohoto typu? A co člověk potřebuje pro tuhle práci? Dá se to zařídit jen jako letní brigáda?

Nejlepší odpověď
terry

Zeptat se kastelána, popř. průvodkyně na tom kterém hradu.
Asi by to chtělo mít zájem o historii, protože někdy mají návštěvníci dotazy a občas nestačí jen mít naučenou „průvodcovské“ in­fo.

Další odpovědi
hanulka11

hledej na stránkách -průvodce na hradech – tam budou podrobnosti

musíš umět jazyky a také se o tom hradu naučit pěkně vyprávět, mít příjemnou a srozumitelnou mluvu, aby ti bylo rozumět

třeba zde
http://www.hrad­karlstejn.cz/

Drap

Navštívit kastelána příslušného hradu a dohodnout se s ním. Většina průvodců bývají studenti a dělají to jako letní brigádu.

venkovan

Národní památková ústav a včas se kontaktovat a třeba dají vědět, kde průvodce hledají.

ondra07

Já myslím, že v tomhle není problém, hlavně bys měl/a umět pořádně historii… Protože jak už bylo řečeno, nestačí se to jenom naučit, ale i něco vědět a pak už se jenom zeptej na hradech, kde mají místo. Většinou se ale najde a ani věkově to není moc omezené, přijímají třeba i v 16, jak kde :)