Sindibád

Jak se stát promítačem?

promítačem pro kina

Nejlepší odpověď
tom004

Dobrý den. Škola pro promítače byla, a věřím,že ještě je, v Praze – Klánovicích. Po odpromítání určitého počtu hodin,které potvrdí provozovatel kina,absolvujete 14denní kurz pro promítače (1. stupeň – promítač mechanik, 2. stupeň – promítač nových technologií, 3. stupeň – mistr nových technologií,po­važovalo se za ÚSO. Mezi jednotlivými stupni,bylo nutné opět odpromítat určený počet hodin. Byla ještě druhá možnost,filmová škola v Čimelicích u Písku,kde se dal studovat obor „filmové technologie“,nebo „ekonomika filmového provozu“, zakončené maturitou. Z jakýchsi podivných důvodů,byla přestěhována v 70tých letech někam na Slovensko. A ještě jsem zapomněl,toto byla škola na 35 mm film. Promítal se i 70 mm film, a na to existovalo další přeškolení. Hlavní důvod byla práce se zvukem, 6 stop magnetického záznamu – prostorový zvuk. Byl použit např. u filmu „ET mimozemšťan“. A pro promítání v kinech typu „Cine-Star“, se bez vyššího vzdělání neobejdete. Nejlepší možnost je,informovat se přímo u zdroje.

Další odpovědi
Fidel

Na to není škola. Chce se to „motat“ kolem a jednou to příjde… a nebo jedině, že by tě promítač „vyučil“. Samozřejmě je ideální technické vzdělání s citem pro film. Moje odpověĎ je konzultována přímo s promítačem velkého kina.