Zvědavý

Jak se stát poslancem?

Co je třeba udělat? Na kterou VŠ školu nejlíp jít ? A je nutno ji dostudovat ? Díky. Ptám se je hypoteticky, nikdy bych do toho nesel. Já ty zmetky nesnáším všechny.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Vaše doplnění otázky trochu evokuje k odpovědi, že nejlepší školou pro poslance a politiky je Právnická fakulta v Plzni. Ale…

Pokud se někdo chce stát poslancem doopravdy tak v podstatě žádné vzdělání není vyloženě podmínkou, spíš je výhodou. Pokud nemáte dostatečné a vhodné vzdělání, bude pro Vás práce ve vládě ještě náročnější, než pro ty, kdo alespoň něco mají. A ano, mnozí politici si posléze musí vzdělání doplnit, pokud nechtějí vysloveně tápat a být terčem posměchu (a pak z toho vznikají kauzy "á la ta plzeňská).

Takový adept na poslance v první řadě potřebuje kuráž, drzost, autoritu a široká ramena. A pak má dvě možnosti – buď vstoupit do nějaké již stávající strany, kde se stát co nejrychleji vůdčí osobností tak, aby ho tato strana v případě výtězství ve volbách dosadila. Druhou možností je založit vlastní stranu, ale krom toho, že také musíte mít nějakou vizi, pak je to nejistý běh na dlouhou trať. Nové strany volí málokdo.

Další odpovědi
Drap

Neni třeba mít vůbec žádnou školu. Nikde neni ani podmínka, že poslanec musí být gramotný. Stačí se jen ocitnout na kandidátce té správné strany, nebo sdružení a být zvolen. To je vše.

xxx3

zajímavá otázka, jen co je pravda. Ty „zmetky“ patrně nenávidí víc lidí, kteří by radši milovali snad nějakého osvíceného (nebo neosvíceného) diktátora. A co je třeba udělat? Být starší než 21 let a být zvolen.

Kryšpín

Angažovat se v některé nové straně která hodně slibuje na př. u koblih-vůdce, mít trochu poburetální rozum, hodně slibovat, dobře žvatlat, mít trochu grošů na předvolební taškařici a jak se dostane ke korýtků hrabat jako slepička, rovněž neškodí vlastnit nějaký titul z Plzeňské právnické Turbo-fakulty