Kiklopofoun

Jak se stát ortodontistou?

Chodím do tercie na víceletém gymnáziu. Chtěl bych se stát zubařem, který lidem dělá rovnátka (myslím, že to je ortodontista). Na jakou školu bych se měl dát, na které předměty bych se měl nejvíce soustředit. Rád bych, kdybyste mi napsali postup nebo něco takového :) (např. střední zdravotka – asi 4 roky a tak.) Děkuju za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejdříve vystudovat stomatologii a potom dalším studiem se můžeš stát ortodontistou.

Další odpovědi
da ny

Po gymnáziu studium Zubního lékařství /Stomatologie/ na LF = 5 let (MDDr.).
Po absolutoriu VŠ většinou následuje roční praxe.
Pak doktorské studium, po složení přijímacích zkoušek.(trvá asi 3 roky).
Po složení státní doktorské zkoušky z Vás může být Ortodontista.
Celková doba přípravy po gymnáziu je 9 let a bude z Vás zubní lékař s odborností v ortodoncii. ;)
http://www.med­.muni.cz/index­.php?id=699