Jak se stát námořníkem? Prosím hlavně o radu, kde najdu školy.

Jak se mám stát námořníkem? Nevadí, že jsem holka? Je někde nějaká škola? Co všechno musím vystudovat a jak se k tomu dostanu, až vyjdu základní školu? Děkuji moc.

Odpovědi:

Bronzový

Co myslíš pod pojmem námořník?
Jako jestli pracovat v armádě, tak pokud se nepletu, tak ČR nemá žádné vojenské plavidlo.
Jestli být prostě kapitán, tak stačí kapitánský průkaz.
Jestli pracovat na lodi, tak si prostě vyhledat firmy co se na to zaměřují a kouknout, co to obnáší - rybolov, přeprava nákladů, těžba ropy....

Stříbrný

Na to zapomeň, být námořníkem je drsné i pro většinu chlapů, i na té nejmodernější lodi. To bys musela být hodně špičkovým odborníkem, aby ses někde dostala. Znám jednoho dvoumetrového inženýra strojaře a po dvou plavbách to vzdal.

Pokročilý

No jelikož Česko nemá moře, tak tady v Česku taková to škola fakt není, pokud chceš na námomřní školu tak leda Amerika nebo Australie, kde jsou jak vojenské tak i námořnické školy, univerzity, akademie, apod.

Pokročilý

Asi nejblíž bude Automobilní a dopravní inženýrství na VUT v Brně. V magisterském studiu je tam předmět Stavba lodí a plavidel. Nic víc o lodích jsem nenašel a je to škoda.

Možná úplně nejlepší by bylo jít studovat do zahraničí, někam kde mají moře.

Bronzový

to je krásny sen....lode sú super

odporúčam začať sa učiť jazyky: nemecky,poľsky, slovinsky či chorvátsky.....v týchto blízkych krajinách majú more a školy+firmy

strednú školu určite gympl či strojársku priemyslovku

ak chcete robiť na výletnej lodi, potom možno hotelovku

veľa šťastia

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.