dsimusa

Jak se stát knihovnicí

Dobrý den, jsem vyučená obor mechanik elektronik s maturitou, pracovala jsem na různých pozicích administativy a skladu, ale má ideální představa o zaměstnání je „knihovnice“. Jaké potřebuji vzdělání případně co pro to udělat?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Pokud máte maturitu, stačí v podstatě kontaktovat knihovnu, kde byste chtěla pracovat a optat se, zda mají volná místa a nabírají zaměstnance. V malé knihovně to může být problém, ale ve většch knihovnách (Např. Městská knihovna a Univerzitní knihovna v Praze)byste mohla mít i trochu štěst.

Horší to bude s Vaší praxí a kvalifikací, které by Vám mohly výrazně snížit plat. Podívejte se na stránky některé ze středních knihovnických škol, jestli nabízejí nějakou rekvalifikaci, popř. s maturitou můžete knihovnictví studovat na vysoké škole.

Další odpovědi
satan

Poridit si hodne knih.