Jak se stát dobrou recepční?

Chci být recepční. Co vše musím umět?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Myslím, že základní dovedností pro opravdu dobrou recepční je:

  • UMĚT JEDNAT S LIDMI, tj. být milá, příjemná a ochotná, i za předpokladu, že oni jsou protivní, dotěrní, hloupí nebo mají příšerné požadavky a vymýšlí si (aneb, pravidlo: myslet si o nich můžete, co chcete, ale nesmíte to dávat najevo :D)
  • Další předpoklad je znalost jazyků. Většina ubytovacích zařízení a podniků vyžaduje AJ, ale k zahození nejsou ani minimálně základy NJ, FJ, popř. dalších jazyků. A to alespoň tak dobře, abyste se s hosty dorozuměla.
  • Flexibilita. Ačkoliv se to nezdá, recepční je poměrně náročné zaměstnání. Musíte umět rychle a pohotově reagovat, být schopná zvládnou několik úkolů najednou a hostům vyhovět za každou cenu maximálně.
  • POtřebujete mít přehled – o pámátkách v okolí, o dopravě a dalších věcech.
  • V neposlední řadě je vyžadován „příjemný vzhled“. Je opravdu docela důležitý, budete většinou první, koho hosté z Vašeho hotelu nebo podniku uvidí, a tudíž ho budete i reprezentovat.
  • Samozřejmostí jsou alespoň základní schopnosti na PC – e-mail, psaní v MS Word popř i Excel, Outlook, základní schopnost orientace na internetu.

Další odpovědi
Lencis

Záleží na tom kde přesně byste tuto funkci zastávala, ale velmi obecně patří mezi požadavky na tuto pozici následující:

  • dobrá znalost jazyků (minimálně AJ)
  • komunikativnost
  • příjemné vystupování
  • profesionální přístup ke klientům
  • minimálně základní znalosti práce s PC
  • organizační schopnosti

Dandi

Umět nějaký jazyk a vycházet s lidma…toť vše.

alenka901

  • SŠ vzdělání
  • Znalost ČJ
  • Předchozí praxi na obdobné pozici
  • Velmi dobrou znalost AJ (slovem i písmem)
  • Dobrou znalost práce na PC (MS Word, Excel, Outlook)
  • Reprezentativní a přátelské vystupování
  • Samostatnost, komunikativnost a pečlivost
  • Flexibilitu, týmového ducha

a hlavně velice často požadují praxi min.rok

Attack-design

být milá a umět dobře jazyky