Angeles

Jak se starat o vylíhnuté chameleony?

Dobrý den,
Dnes se mi vyklubalo jedno vajíčko chameleona. Postupně se začínájí klubat i další vajíčka. Chci se zeptat jak mám s chovem pokračovat. Zda jim podávat hned potravu, nebo ještě počkat. Děkuji za Vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Gratuluji! Můj chov chameleonů skončil dříve než začal- nevěděla jsem, že samičku kupuji už připuštěnou a po krátké době, kdy samička Leona dobře prosperovala, najednou uhynula. Krátce předtím se zdržovala na dně terária a hrabala, čemuž jsem tehdy nepřikládala velkou důležitost. Po úhynu jsem se ptala známého teraristy a bylo mi vysvětleno, že samička se nemohla vyklást, protože měla méně než potřebnou vrsrtvu písku . Přestože chameleoni stále patří mezi moje oblíbená zvířata, jejich chovu se po této zkušenosti nevěnuji. Podotýkám, že líčím dobu, kdy přístup k informacím nebyl tak jednoduchý jako dnes. Být tebou, vyhledám si jeden z mnoha teraristických webů a tam si zjistím vše potřebné. Myslím, že odborník
z řad teraristů na těchto stránkách se nevyskytuje.