Curiosity

Jak se starat o petržel a pažitku v květináči?

Kolikrát zalévat, je nutné přesazovat atd. atd. PROSÍM O RADY, ABY MI DLOUHO VYDRŽELY TY ROSTLINKY. 🙂 Koupila jsem je v obchodě, mají na sobě ještě ten igelitový obal okolo. Můžu to tak nechat? Děkuji moc!

Nejlepší odpověď
www

Obal odstranit, rostliny teď umístit na okno.
Na jaře v případě potřeby přesadit do většího květináče a umístit ven.
Pažitku příští rok nechat v květináči přes zimu venku(balkon) a již v únoru lze dát dovnitř. Petržel jsem nezkoušel, pažitka vydržela léta, než jsem ji zapoměl v zimě při oblevě zalévat.

Další odpovědi
elektrikář

Dobé je vše přesadit do většího kořenáče Foliji sundat je to jen přepravní obal., přidat substrát a zalívat hnojivým roztokem V tom kořenovém balu z krámu není moc hlíny, a živin.. To se brzo vyžije a je po legaci bylinky teď potřebují honě živin teplo a světlo Já mám nad truhlíkem zářivku, Svědčí jim to a je to nepřímé svícení v kuchyni.Trubice je schovaná ve stejně dlouhém truhlíčku jako ten z kytčkami.