JohankaDl

Jak se starat o miminko – základy?

Hledám to pro kámošku, která teď tak něják nestíhá :)

Nejlepší odpověď
marci1

Tak tohle téma nejde opravdu vměstnat do pár vět.Existuje spousta knih o dítěti, ve kterých se dozví vše o tom, jak se o něj postarat.
Viz např. :http://knihy.ab­z.cz/obchod/pe­ce-o-dite

Další odpovědi
LubosHa

Tady máš pár základních věcí http://chytre­zeny.cz/134/pe­ce-o-miminko/ ;)

Braník

To si asi měla kámoška uvědomit při tom,když to mimčo vytvářela,
kdyby sama potřebovala pomoc,tak by snad ona sama mohla napsat né?

Deli

Ty jo, to by si kámoška měla najít čas postarat se o mimčo…
V porodnici ji naučí o své miminko se postarat, nyní se už praktikuje tzv. rooming-in, kdy je matka od narození s miminkem a sama se stará.
Jinak – třeba „Velká kniha o matce a dítěti“ je k mání ve skoro každém knihkupectví, je plná fotek, taky jsem v ní ležela. Před 12 lety, než se mi narodilo první dítě 🙂

Dochy

Příliš obsáhlé téma. Základ je nakrmit, přebalit, držet v teple (přiměřeně) v čistotě a s trochou lásky. Podrobnosti najdeš v knihách, u zkušenějších kamarádek, v porodnici, a na tématicky zaměřených webech (rodina.cz, babyweb,…).

Araxis

A kamarádka nemá maminku?