Jak se starat a prat svetry?

Jak prat svetry?V pračce za studena nebo ve vlažne vode v pračce?
Doplňuji:
Ja mam jeden krasný svetr od replay stal 6tis je teplej ,vloni jsem ho prala a byl peknej,Ale ted mne prijde takovy tvrdy i přesto když tam davam aviváž.Mamča řikala že nektere svetry co obsahujou vlnu se nesmí pret za studena v pračce ale ve vlažne vode v pračce.Myslíte ze to muže být tim je takový s filcovatělí nevim co snim,moc me to mrzí rada jsem ho nosila.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Úplně nejlepší by bylo prát svetry v ruce, ale protože jsem líná, tak to taky nedělám :-) Peru je v pračce na 30 stupňů.

Stříbrný

Především záleží na pračce. Některé dnešní pračky mají i program, který svou rychlostí otáček téměř odpovídá praní v ruce a je k vlněnému prádlu tedy velice šetrný.
Pokud ale takový program Vaše pračka nemá, pak bych podobné kusy, jako je Vámi zmiňovaný svetr rozhodně prala v ruce. Voda, ať už v pračce, nebo v nádobě, kde budete prát ručně, nesmí přesáhnout 30°C. Praním se nerozumí nějaké razantní drnhutí, ale spíš promačkávání. Po přeprání byste měla vlnu dvakrát vymáchat a to nejprve v lázni o teplotě zhruba odpovídající té, ve které jste prala a poté v oněco chladnější. Pleteniny je lepší sušit rozložené, aby se nevytahaly. No, a pak jedna poznámečka nakonec, kterou Vás asi nepotěším. Na čistou přírodní vlnu, by se neměla používat aviváž!!! Je dost možné, že právě ona byla pro Váš svetr tím nejhorším zásahem.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 330
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 192
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.