Lamička

Jak se stanu pilotem dopravního letadla ?

Ahoj ctěl bych se zeptat nevíte jak bych se mohl stát pilotem dopravního letadla… ? Neznáte nějakou školu ? A nevíte jak to probíhá ? Vím že to jde mnohdy do statisíců – to by nevadilo jen jak a co ? Můžete mě naťuknout ? Mám už za sebou Gymnázium a co dál :D:D A může se jím stát jen tak někdo ? a samé aaaaa :D Když tak posílejte odkazy budu Vám vděčný děkuji moc :D
Doplňuji:
Dík moc fakt :D ale problém asi bude trochu s fyzikoua ale nějak to skusím :D Dék zy rady Každá rada dobrá :D

Nejlepší odpověď
beer

Už to tu bylo ))

Obor: Profesionální pilot – Ústav letecké dopravy (ČVUT Praha, fakulta dopravní)

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-jestli-existuje-nejaka-pilotni-skola

Další odpovědi
samicek333

Ahoj, můžeš buď zkusit jít na armádní(nebo vojenskou:)) střední školu a pak na tutéž vysokou, kde by ses dal na odbor letectví(aviatika) nebo něco podobného…to je ta levnější možnost…druhá je taková, že by sis udělal pilotní průkaz, jenže to stojí dos peněz, myslím, že okolo 100 000 Kč. Jak píšeš, tak z gymnázia e to taky dobrý, to vyjde skoro nastejno jako s touz armádní školou. Jde jim tam hlavně o jazyky, matematiku a fyziku + ještě něco doplňujícího. Nesmíš mít extra silné problémy s viděním, ale dioptrické brýle nevadí – zas to ale nesmí být půlmetrová skla – musíš býtz duševně zdravý, bez nějakého dlouhodobého onemocnění.

Všechno najde na internetu

tom004

Informuj se zde.

http://www.euro-pilot.cz/

Jenom doplním samíčka333.Nároky na celkový zdravotní stav uchazeče,jsou jedním z rozhodujících kritérií.Nejen oči,ale i vše ostatní musí být v naprostém pořádku.V minulosti jsem takovou prohlídkou prošel ve vojenské nemocnici.Trvala 8 hodin,a jestli si to přesně pamatuji,tak bylo třeba získat 14 razítek z různých vyšetření,a na všech muselo být v kolonce zdravotní stav, VÝBORNÝ.Právě kvůli očím jsem neprošel.A brýle jsem začal nosit až ve 47 letech.Držím pal­ce.