Jak se stanu absolutním pedantem na vlastní pořádek a úklid, když ve mně parazituje naprosto nepřirozený odpor k tomu?

Budu rád za jakkékoliv rady, tipy, zkušenosti.

Jsem klasický bordelář v extrémním provedení, takže je na čase se tomu postavil jako chlap jinak na to brzo doplatím!
:)

Jo a něco dodám

  • Na vojně jsem nebyl a vím, že mě to hodně chybí. Dobrovolně tam však už nejdu, protože na to nemám zdravotně.
  • Poklidím celý pokoj, ale vydrží to 2–3 dny a pak je opět Bordelland.
  • Mám určitý systém na ukládání věcí, ale často to selže a dávám tak pak z lenosti věci jiné a pak vzniká chaos, který vyvolá bordeliózu.
  • Nemám manželku, která by na mě mohla řvát ať si uklidím. To dělají akorát občas rodiče a to mě donutí dočasně uklízet.
  • Naučil jsem se dělat menší bordel na PC tím, že jsem odpojil většinu inetrních a externích disků, abych k tomu neměl prostor.
  • V pokoji mám hodně věcí, které potřebuju a některé potřebuji jen občas, ale nemám je kam jinam dát.
  • Nerad něco vyhazuji a jsem líný věci prodávat.
  • Nevadí mi špinavé nádobí na stole pokud ho tam není moc a není se kam hnout. Šílené PIG jsem co? :)

Odpovědi
Kelt

Já jsem na vojně byl, jsem ženatý 30 let. Neustále slyším, že bych si měl věci ukládat atd. Doporučuji knihu Jak si udělat pořádek , Julie Morgensternová Praha 2003
ISBN 80–7246–141–9.
Tam je všechno odpovězeno a vysvětleno. Kniha stojí 179 Kč.