Inquirer

Jak se správně zaplňuje díra po hmoždince?

Jaký je správný postup při zaplňování díry ve zdi vzniklé vytažením hmoždinky? Sádra se cpe do celého prostoru díry (hloubka cca 7 cm, průměr cca 1 cm), nebo jen na kraj díry?

Odpovědi
mosoj

To bych chtěl vidět jak bez pomůcek vyplňujete díru 7 cm hlubokou.
Díra se musí také navlhčit. Dej tam sádry co půjde a povrch zahlaď. Jestli tam zůstane dutina nic se neděje.

anonym

Takový otvor je třeba sádrou zaplnit celý.

Mosoji, až ta sádra zaschne, bude tam prohlubenina a ta je vidět i pod tapetou!

ReHu

Nadpisu tam vše, co se vejde.
Proč zakrýt jen kraj?

anonym

cpu tam kus mokrého ubrousku, zašťouchám tam toho, co jen jde a navrch zarovnám sádrou

Inquirer

Čerstvou sádru v řídkém stavu do díry pumpuju injekční stříkačkou s odříznutou tryskou. Velice efektivní způsob, jak zaplnit celou díru na 5–6 vstřiků. Někdo mi ale řikal něco o jakési teplotní roztažnosti sádry a to je důvod proč se ptám, plnit-li celou díru.

anonym

jestli je to jen díra po hmoždince, tak o nic nejde, to ti zeď nezoztrhne 😁